Amacımız

Kestanepazarı, yüzlerce yıllık tarihinden aldığı güçle, Hafızlık ve Kur’an eğitimine sahip çıkarak, destekleyen; Cumhuriyet tarihinde Kur’an Kursları, İmam Hatip Liseleri ve İlahiyat Fakültesi gibi müesseselerin kurulmasına öncülük eden bir kurumdur.

Kestanepazarı’nın amacı, Kur’an-ı Kerim’i anlayabilecek, dini kaynak metinlere bakabilecek, ihsan duygusu taşıyan vatansever nesillerle; Kur’an-ı Kerim’i en güzel biçimde okuyabilen hafızlar yetiştirmektir. Kestanepazarı, Kur’an ve Sünnet doğrultusunda ilim ve bilim adamları yetiştiren bir kurumdur.

Derneğimiz, Kur’an Kursları, İmam Hatip Liseleri ve İlahiyat Fakültelerinde eğitim gören öğrencileri himaye ederek, onlara eğitim imkânları sunar. Himayemizde bulunan öğrencilerimiz tam pansiyon yatılı eğitim imkânından ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

Kurumlarımızda görevli hocalarımız ve hafız talebelerimiz tarafından, başta Ramazan ayları olmak üzere yıl içerisinde, Kur’an’ın öğretilmesi ve anlaşılması doğrultusunda halkımıza yönelik çeşitli programlar gerçekleştirilmektedir.

Yaz aylarında “Genç Yıldızlar Yaz Kur’an Kursu” programıyla gündüzlü yaz Kur’an kursu düzenlenmektedir.

Hafızların Yuvası Kestanepazarı

Bizi Tanıyın...
Kestanepazarı; Kurra Hafız Salih Tanrıbuyruğu Hocamız tarafından yüz yılı aşkın süre önce temeli atılmış, o günün şartlarında hedefi Allah’ın dinini öğretmek ve öğrenmek olan bir kuruluştur. Derneğimiz bugün de, bu çizgiden ayrılmadan, gelişen ve değişen şartlarda, aynı gayeyle yoluna devam etmekte, aynı heyecan ve coşkuyu yüreklerinde hissetmektedir.
Sorularınız için lütfen bizimle iletişim kurun