0 (232) 425 10 25 872 Sk. No:52 Kestanepazarı/İzmir
Online Bağış Online Ön Kayıt

Bağış Alanları

bagis_1

Nakdi Bağışlar

Kurumumuz Kestanepazarı, hizmetlerinin tamamını yardımsever vatandaşlarımızın Zekat, Fitre ve bağışlarıyla yürütmektedir. Nakdi bağışlarınız Kestanepazarı’nın hizmetlerinin artarak büyümesi için büyük önem taşımaktadır.

Ayni Bağışlar

Gıda

Kurumumuz Kestanepazarı’na aşağıdaki listede bulunan türlerde gıda bağışı yapabilirsiniz.

Yaş-Kuru Fasulye, Nohut, Mercimek, Makarna, Bulgur, Pirinç ve diğer Kuru Bakliyat Türleri

Her türden meyve, sebze ve yeşillik, Kuru üzüm, kuru kayısı

Her türden kurutulmuş meyve ve sebzeler

Baharatlar

Not: Kurumumuza bağışlanan gıdalar, yenilebilir nitelikte olmalı, bozuk, çürümüş, kurtlarmış olmamalıdır. Bozuk gıdalar bağış olarak kurumumuza kabul edilmemektedir

Giyim

Öğrencilerimizin birçok giyim ihtiyacı, kurumumuz Kestanepazarı tarafından karşılanmaktadır. Kurumlarımızda erkek öğrencileri barındırdığımız için, bağışlanacak kıyafetlerde Erkek kıyafetleri ve 15-22 yaş grubu arasında kullanılabilecek kıyafetlerin tercih edilmesi uygun olacaktır.

Kurumumuza kıyafet bağışlamak isteyen yardımseverlerimiz, aşağıda bulunan türlerde kıyafetler bağışlayabilirler.

Takım elbise, Ceket, Mont, Kaban, Pantolon, Gömlek, Kravat, Kazak, İç çamaşır, çorap, eldiven ve diğer kıyafetler

NotKullanılmış kıyafet bağış olarak kurumumuza kabul edilmemektedir.

Kıyafetler ağırlıklı olarak 15-22 yaş grubuna hitap eden bedenlerde olmalıdır.

Ayrıca Sosyal Yardım Çalışmalarımız çerçevesinde bayan kıyafetleriyle, büyük beden kıyafetleri de yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ulaştırmaktayız.

Kırtasiye

Öğrencilerimize verilmek veya kurumumuz bürolarında kullanılmak üzere kullanılmamış her türlü Kırtasiye malzemelerini kurumumuza bağışlayabilirsiniz.

bagis_turleri

Sağlık

Kurumlarımızda kalan öğrencilerimizin sağlık ihtiyaçlarında kullanılmak üzere ilaç ve diğer tıbbi malzemeleri kurumumuza bağışlayabilirsiniz.

Öğrencilerimize Sağlık Hizmeti Sunabilirsiniz

Poliklinik, Hastane, Muayenehane, Sağlık Merkezi vb. kurumlara sahip olan yardımseverlerimiz, öğrencilerimize sağlık hizmeti de sunabilirler. Hasta öğrencilerimizin muayenesi, çeşitli tedavi giderleri ve ameliyat masraflarını kurum olarak üstlenebilirler.

Büro Mobilya ve Eşyaları

Kurumlarımızda kullanılmak üzere Büro mobilya ve eşyalarını da bağışlayabilirsiniz.

Yardımsever Mobilyacı vatandaşlarımız, kurumlarımızı arayarak ihtiyaç bulunan mobilya çeşitleri hakkında zaman zaman bilgi alarak, mobilya bağışlarını gerçekleştirebilirler.

Temizlik Malzemeleri

Kurumlarımızda sıklıkla kullanılan Temizlik Malzemeleri bağışı, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim görmelerinin devamı için önemlidir.

Günlük, haftalık ve aylık Temizlik malzeme ihtiyacını, kurumumuzu arayarak öğrenebilir, ihtiyaç duyulan malzemeleri kurumumuza bağışlayabilirsiniz.

Adak-Kurban Bağışı

Derneğimiz, yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin yıllık et ihtiyaçlarını, Kurban’da yardımsever vatandaşlarımızın bağışladığı kurbanlıklar ve yıl içerisinde bağışlanan adaklardan sağlamaktadır.

Yıl içerisinde, adak adayan vatandaşlarımızın adak bağışlarını da organize ederek, bu dini vecibelerinin yerine getirilmesini sağlayan derneğimiz, vatandaşlarımızın bu tür dini ibadetlerini yerine getirmede yardımcı olmaktadır.

Bağışlanan Kurban ve Adak etleri öğrencilerimiz tarafından tüketilmekte, bir kısmı da “Sosyal Yardım” çalışmaları çerçevesinde, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza aylık düzenli olarak ulaştırılmaktadır.

kurban_2

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir