Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Zafer Mahallesi Erkek Kur’an Kursu’nu Ziyaret Ettik

Kestanepazarı Kur’an Kursları olarak, Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Kursları Arası Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı etkinliği kapsamında mezunumuz Kurra Hafız Şenol Günay’ın yöneticiliğini yaptığı Zafer Mahallesi Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nu ziyaret ettik.

Karabağlar Mütfülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yöneticisi Hafız Şaban Küçük, Konak Müftülüğü Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu Yöneticisi Kurra Hafız Sadık Daştan, Kur’an Kursu hocaları ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer ve Halkla İlişkiler Müdür Ali Koç, Manisa Salihli’de bulunan Zafer Mahallesi Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nu ziyaret etti. Kurra Hafız Sadık Daştan’ın öğrencisi olan mezunumuz Kurra Hafız Şenol Günay’ın yöneticiliğini yaptığı kursta, hafız adayı öğrenciler ve hocaları ile bir araya gelen Hafız Şaban Küçük ve Kurra Hafız Sadık Daştan, “Hafızlık Eğitimi”nde dikkat edilmesi gereken püf noktaları anlatarak, bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

Öğrencilere kursta hafızlık eğitimi alırken geçirdikleri sürenin çok değerli olduğunu dile getiren Küçük, ayrıca tüm öğrenci ve hocalara başarılar diledi. Hafız Şaban Küçük ve Kurra Hafız Sadık Daştan, Kur’an kursundaki tüm hocalara ve kursun yöneticiliğini yapan eski öğrencileri Kurra Hafız Şenol Günay’a da, yetiştirdikleri tüm hafızlar için teşekkür etti.

Yapılan ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Kurra Hafız Şenol Günay’da, “Benim yetişmemde en büyük pay başta Kurra Hafız Sadık Daştan olmak üzere Kestanepazarı Kur’an Kursundaki hocalarım ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’ne aittir. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif