Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Yönetim Kurullarımız Öğrencilerimiz ve Personelimizle Bir Araya Geldi

Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ve Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Yönetim Kurulları, İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü’ndeki öğrenciler ve personellerle bir araya geldi.

Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Çoşkun Akın, Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Mehmet Mahir Karaşen, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği 2. Başkanı Cüneyd Dayhan, Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı 2. Başkanı İbrahim Özpoyraz, Yönetim Kurulu Üyeleri Halil Fatih Boyacı, Hasan Başman, Muhiddin Sami Dayhan, Ahmet Özer, Eyyüp Özcan ve Ahmet Arslan, Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu konferans salonunda öğrenciler ile bir araya geldi.

“TEK BEKLENTİMİZ SİZLERİN İYİ YETİŞMİŞ BİREYLER OLDUĞUNU GÖRMEK”

Kestanepazarı Yönetim Kurulları başkan ve üyelerinin kendilerini kısaca tanıttığı tanışma toplantısında, öğrencilere hitap eden Başkan Çoşkun Akın, 2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde başarılar diledi. Kestanepazarı himayesinde bulunan öğrencilerin akademik başarılarının herkes tarafından takdir edildiğini ve bunun kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Başkan Akın, “Bizlerin en önemli görevi, eğitim hayatınızda karşınıza çıkabilecek maddi manevi engelleri aşmanızı sağlamaktır. Bunun için gece gündüz demeden sizler için çalışıyor, çabalıyoruz. Sadece Allah rızası için Kur’an-ı Kerim’e hizmet etmek için çıktığımız ve hiçbir maddi beklentimizin olmadığı bu yolda tek isteğimiz sizlerin vatanına, milletine bağlı, iyi yetişmiş bireyler olduğunuzu görmektir” dedi.

AHLAKEN ÖRNEK OLMALISINIZ

Konuşmasına, Kestanepazarı gençliğinin bugüne kadar girdiği her ortamda örnek bir Müslüman olarak gösterildiğini belirterek başlayan Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Mehmet Mahir Karaşen, sözlerine şöyle devam etti:

“Sizlerden tek talebimiz, Kur’an yolundan ayrılmadan, ailenize ve vatana millete hayırlı bireyler olmanızdır. Sizler milletimizin geleceğini şekillendirecek olan gençliksiniz. Bunun bilincinde olarak yeni eğitim öğretim döneminde de Kur’an-ı Kerim’den ayrılmadan beşeri ilimlere de çalışarak akademik başarılarınızın artarak devam etmesini Yüce Rabbim’den niyaz ederim.”

“BAŞARI EKİP İŞİDİR ÖĞRENCİLERE ÖRNEK OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN!”

Kestanepazarı Yönetim Kurulları başkan ve üyeleri, öğrencilerimizle yaptıkları toplantıdan bir gün sonra da, Eğitim Kampüsü’müzde görevli personelle öğle yemeğinde bir araya geldi. Hep birlikte yenilen yemeğin ardından söz alan Başkan Akın, konuşmasına kısa süre önce yeni bir eğitim öğretim yılına daha başladığımıza dikkati çekerek başladı. Kurumların ancak ekip olarak çalışması halinde başarıya ulaştıklarının da altını çizen Başkan Akın sözlerini şöyle tamamladı:

“Bugüne kadar yapılan çalışmalardan dolayı tüm personelimize ayrı ayrı teşekkür ederim. Görüyorum ki tüm personelimiz, kurumlarımızın Kur’an-ı Kerim’e hizmet aşkı ile dolu, Kestanepazarı gönüllülerinin vermiş olduğu zekât ve yapmış oldukları bağışlarla işleyen kurumlar olduğunun farkında. Yeni bir eğitim öğretim döneminin başlamış olması sebebiyle bir kez daha hatırlatmak isterim ki burada çalışan bizler tüm hal ve hareketlerimizle, davranış ve sözlerimizle öğrencilerimizin önünde birer örnek teşkil ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da her birimizin buna dikkat edeceğine eminim. Yüce Rabbim’den hepinize işlerinizde kolaylıklar dilerim.”

Başkan Akın’ın konuşmasının ardından yönetim kurulu üyeleri personel ile yaptıkları kısa sohbette, personelin istek ve dileklerinin olup olmadığını sordu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif