Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Yılın son birinciliği de Kestanepazarı’nın

İmam Hatip Ortaokulları Arası Genç Bilaller Güzel Ezan Okuma Yarışması İzmir Güney Bölge Birinciliğini Hisar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencisi Ömer Baydar kazandı. Bu birincilik ile birlikte Kestanepazarı öğrencileri iki yıl üst üste birinci olarak büyük bir başarıya imza attı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen İmam Hatip Ortaokulları Arası Genç Bilaller Güzel Ezan Okuma Yarışması İzmir’de kuzey ve güney olmak üzere iki bölüm halinde yapıldı. Bu yıl 31 Aralık tarihine denk gelmesi sebebiyle miladi takvimde 2018 yılının son yarışması olan etkinlik, Buca Çakabey İmam Hatip Ortaokulu’nun ev sahipliğinde yapıldı.

İzmir Güney Bölgesi’nde bulunan 16 İmam Hatip Ortaokulu’nun katılım gösterdiği Genç Bilaller Güzel Ezan Okuma Yarışması’nda, Kestanepazarı Ailesi tarafından hamiliği yapılan Hisar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun öğrencisi Ömer Baydar 100 üzerinden 97,4 puan alarak birinci oldu. Yarışmanın ikinciliğini 94,8 puan alan Çakabey İmam Hatip Ortaokulu’nun öğrencisi İbrahim Sait Coşkun alırken, Bozyaka Mevlana Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Muhammet Yusuf Eren 93 puanla üçüncü oldu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif