Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

2024 yılının ilk sabah namazı buluşması Hacı Fatma Tatari Camisi’nde (İlahiyat Camisi) gerçekleştirildi.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hacı Ahmet Dayhan Kur’an Kursu, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ve Dokuz Eylül Gençlik Derneğinin işbirliğiyle “Sabah Namazı Buluşması Programı” düzenlendi.

Hacı Fatma Tatari Camisi’nde gerçekleşen sabah namazı buluşması, İzmirlileri sabahın seherinde bir araya getirdi. Buluşmaya Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hacı Ahmet Dayhan Kur’an Kursu öğrencileri ve velileri, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu ve lise yurdunda kalan onlarca öğrencinin yanı sıra Kestanepazarı yönetim kurulu üyeleri, idareciler ve halkımız katıldı. Böylece sabah namazı buluşmasında yüzlerce mümin saf tuttu.

Sabahın erken saatlerinde camiyi doldurmaya başlayan İzmirlilere muhteşem bir Kur’an-ı Kerim ziyafeti sunuldu.

Program, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğreticisi Hafız Enes Kaput’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Yasin Uslu’nun sabah namazını kıldırmasından sonra tesbihat yapıldı.

Program; sabah namazının eda edilmesinden sonra Hafız Yasin Uslu Hoca’mızın, Kestanepazarı Hacı Ahmet Dayhan Kur’an Kursu öğrencilerimizin Kur’an-ı Kerim tilaveti ve öğrencilerimizin Filistin ile ilgili yazmış oldukları şiirler ile mektupları okumaları ile devam etti.

Kestanepazarı mezunu ve yönetim kurulu üyesi, Filipinler Cobato International Banksmoro Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Refik Korkusuz Hoca’mız, günün anlam ve önemi ile ilgili kısa bir sohbet etti. Ardından İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi eski okul müdürlerinden Arif Ayyıldız Hoca’mız; okunan hatimler, Filistin, Gazze ve tüm mazlumlar için dua etti. Dua sonrasında ise Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneğinin ikramları ile program son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.