Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Yeni Dönem Hafız Adaylarımız Belli Oldu

Kestanepazarı Yaz Kur’an Kursları’na 8. sınıftan mezun 100 öğrenci ile 4. sınıftan mezun 170 öğrenci  olmak üzere toplamda 270 hafız adayı öğrencinin kayıt yaptırmaya hak kazandığı,  yatılı olarak 6 hafta süren eğitimler tamamlandı. Eğitimler neticesinde 270 hafız adayı arasından hafızlık yapmaya uygun 95 hafız adayı öğrenci, 2023 – 2024 Eğitim Öğretim yılında Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda hafızlık eğitimi almaya hak kazandı.

Kestanepazarı Eğitim Kurumları Konferans Salonu’nda yapılan Yaz Kur’an Kursu kapanış programında  öğrenciler ve öğrenci velileri büyük bir heyecanla, hafız adayı olmaya hak kazanan öğrenci isimlerinin açıklanmasını beklediler.

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı ve Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yönetici Vekili Yasin Uslu, 95 hafız adayının isimlerini açıkladılar, isimleri açıklanan öğrenciler ve öğrenci velileri büyük sevinç yaşadılar.

Toplantıya katılan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyd Dayhan, hafızlığın ne kadar önemli bir nimet olduğuna değinerek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “Hafızlık eğitimi Kur’an’a hizmettir. Hafız olmanın değerini kişi hem bu dünyada, hem de ahirette görecektir.  Bu kervan’da yol alacak ve emek harcayacak herkesten Allah şimdiden razı olsun. Hafızlık eğitimi sürecinde velilerimizin ve öğrencilerimizin zorlanacağı günler olacak. Ama inanıyorum ki sizlerin desteğiyle hafız adaylarımız bunu başaracak ve hepsi birer hafız olacaktır.”dedi

Başkan Dayhan’dan sonra kürsüye çıkan Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, Kur’an Kursumuzda öğrencilere yönelik yapılacak faaliyetler ve dersler hakkında velilere bilgiler vererek yaz okulunda öğrencilere, değerler eğitiminin yanı sıra Kur’an’ı Kerim dersleri verildiğini belirtti.

Kapanış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yönetici Vekili Yasin Uslu, hafızlık eğitimi uygulama usul ve esasları konusunda bilgilendirme yaptı.

Velilerle yapılan toplantı, Diyanet İşler Başkanlığının hafızlara yönelik hazırladığı sinevizyon gösterimi ile sona erdi.

 

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif