Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Yalova İHO ve Yalova Kur’an Kursları Kestanepazarı’nı Ziyaret Etti

Türkiye’nin en köklü hafızlık müessesesi olan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü’nde yer alan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu, 29 Ekim günü Yalova’daki Kur’an Kursları’nın yönetici ve hocalarını ağırladı. Yapılan programda eğitim kampüsünde yer alan Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yöneticisi Şaban Küçük ve Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, ziyaretçilere hafızlık eğitimi ile ilgili detaylı bilgi verdi.

Yalova’da bulunan Adalı Hafız Ahmet Hızal Yatılı Erkek Kur’an Kursu, Yalova Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu, Safran Yatılı Erkek Kur’an Kursu ve Yalova Merkez Safran Yolu Kız Kur’an Kursu yöneticileri ile hocaları Kestanepazarı Eğitim Kampüsü’nü ziyaret etti.

Kestanepazarı 2004 Mezunu Gökhan Bayram’ın da eğitim personeli olarak aralarında bulunduğu misafirleri Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yöneticisi Şaban Küçük, Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Zübeyir Kuyubaşı ve Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç karşıladı.

KÜÇÜK VE TAŞCI’DAN EĞİTİM SEMİNERİ

Yalova’dan gelen Kur’an Kursu Yöneticileri ve Hocaları Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu yemekhanesinde ikram edilen öğlen yemeğinin ardından Eğitim Kampüsü’nü gezerek notlar aldı. Ardından Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Ek Binası’nda bulunan sergi ve seminer salonuna geçildi. Burada Kur’an Kursları yöneticileri ve hocalarına Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yöneticisi Şaban Küçük ve Yurt Yöneticisi Halil Taşcı tarafından öğrenci alımı, büro işleri ve binaların fiziki durumlarının nasıl olması gerektiği ile ilgili seminer verildi.

HAFIZLIK EĞİTİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR ANLATILDI

Ayrıca sosyal kültürel sportif faaliyetler, manevi eğitim, örnek olma, öğrencilerin bedeni ve ruhsal sağlıklarının korunması ve takibi hakkında da bilgilerin aktarıldığı seminerde ayrıca Kestanepazarı’nın vizyon ve misyonu da anlatıldı. Seminer, yöneticilerimizin hafızlık eğitimi için dikkat edilmesi gereken hususlar ile kaliteli bir eğitim için öğrenci-hoca ve veli iletişiminin detayları hakkında verdikleri bilgiler ile tamamlandı.

Yapılan sunumun kendileri için son derece faydalı olduğunu dile getiren Kur’an Kursu yöneticileri ve hocaları Kestanepazarı Ailesi’ne misafirperverliği için teşekkür ederek Eğitim Kampüsü’nden ayrıldı.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif