Vatan Muhafızı Gençler! Bu Ümmet Size Minnettar

Başkandan

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Dayhan

Vatan Muhafızı Gençler! Bu Ümmet Size Minnettar

(Ey mü’minler), gevşemeyin, mahzun olmayın, Siz eğer (gerçekten) mü’min iseniz çok üstünsünüz. (Âli İmrân, 139)

15 Temmuz 2016’da Ömer Halisdemir, 10 Kasım 2016’da Muhammed Fatih Safitürk ve 5 Ocak 2017’de Fethi Sekin… Peygamber Ocağı Şanlı ordumuzun Fırat Kalkanı Operasyonu’nda ve terör saldırılarında vatanımız, milletimiz ve ümmetin selameti için şehit düşen yiğitler…

Devlet-i Âlî’nin topraklarındaki müminler başta olmak üzere dünya Müslümanları sizlere minnettar. Mevla şehadetinizi kabul eylesin.

Büyük Türkiye için canlarını ortaya koyan, dünyaya meydan okuyan yiğitler! Kestanepazarı’ndaki genç hafızlarla birlikte ellerimiz, sizin bu şerefli yürüyüşte muzaffer olmanız için gece gündüz semada ve dillerimiz yalvarmakta.

Kardeşlerim!

Ümmet olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Coğrafyamız ateş altında. Terör, imparatorluk coğrafyamızda kol geziyor. Ülkemiz iç ve dış saldırılarla karşı karşıya. Bütün bu zorlukların üstesinden gelebilmek için millet olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Yöneticilerimiz gecelerini gündüzüne katıyor. Vatanını seven herkes bir şeyler yapmak için çabalıyor.

Kestanepazarı olarak bizler de elimizden gelen gayreti göstermenin ve gelecek zamanlara imanlı, vatansever; ümmeti için çalışan gençler yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz. Elhamdülillah bu yıl da güzel bir Kurban yaşadık. Öncelikle Kurban bağışlayan, kurumlarımıza aynî nakdî yardımda bulunan kardeşlerimize, böylesine zor zamanlarda Kestanepazarı’nı yalnız bırakmayarak destekledikleri için sonsuz teşekkür ediyorum. Allah Teâlâ infakınızı büyük ecirlerle mükâfatlandırsın.

Kardeşlerim!

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu için Kestanepazarı adına şahsımı külliyeye davet ederek camiamızı onurlandırmışlardır. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın 22-25 Ocak 2017 tarihlerinde Tanzanya, Mozambik ve Madagaskar’a yapmış olduğu ziyaretlere katılmamız da bizler için sevinç vesilesi olmuştur. 15 Temmuz sonrası zor zamanlarımızda bizleri destekleyen devlet büyüklerimize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Mevlâ, gayretli çalışmalarında başarılarla hayırlı hizmetler ihsan eylesin.

Kasım ayı içerisinde 57 hafızımız muhteşem bir merasimle hıfızlarını taçlandırdılar. İzmir Valimiz Sayın Erol Ayyıldız başta olmak üzere, hizmetlerimizde desteklerini esirgemeyen, Güzel İzmir’imizin değerli yöneticilerine; genç hafızlarımızı yetiştiren hocalarımıza ve bu yüce kervana destek veren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

Değerli Kardeşlerim!

Projelerimizi kararlılıkla yürütüyoruz. Desteklerinizle, geçmişte eriştiğimiz ilmî seviyelere hatta daha yukarılara ulaşacağımıza inancımız tamdır. Elhamdülillah, 28 Şubat sonrası kurumlarımızda tekrar (Hafızlık eğitiminin yanında) İslami İlimler ve Arapça alanında da çalışmalar başlatılmıştır. İnşallah, bundan sonraki süreçte öğrencilerimiz, Kestanepazarı’nda aldıkları temel İslamî ilimler eğitimlerini, yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerde sürdürecekler. İlgili birimlerimiz Sudan ve Lübnan başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki üniversitelere öğrenci gönderimiyle ilgili çalışmaktadırlar.

Bütün bu çalışmalarda bizleri yalnız bırakmayan Kestanepazarı Eğitim Kurumları yöneticileri ve Kestanepazarı mezunları başta olmak üzere siz değerli yardımseverlerimize sonsuz teşekkür ediyorum.

Kardeşlerim!

Ömrünü Kur’an hizmetine ve Kestanepazarı’na adamış olan yöneticilerimizden Mehmet Özer ve Buca Kaynaklar’daki 15 dönümlük arazisini öğrencilerimize bağışlayan, hayırsever Hasan Öz; Ensar Vakfı İzmir Şube Başkanı Mehmet Eker’in Rahmet-i Rahmana kavuşması nedeniyle hüzünlü zamanlar yaşadık. Tüm şehitlerimizle birlikte, vefat eden tüm müminlere Cenab-ı Haktan rahmet, operasyonlarda yaralı kalan gazilerimize acil şifalarla, geride kalanlara ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif