Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Vali Yardımcısı Kızıltoprak Eğitim Kampüsümüzü Gezdi

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü’nü ziyaret eden İzmir Vali Yardımcısı Fatih Kızıltoprak, Kur’an Kursları ile İmam Hatip Liseleri’ne verdiğimiz destekten ötürü Kestanepazarı Yönetim Kurulu üyelerini tebrik etti. Regaip Kandili olması sebebiyle öğrencilerle sohbet de eden Vali Yardımcısı Kızıltoprak, öğrencilere yeni eğitim öğretim sezonunda başarılar diledi.

DERNEK VE VAKIF FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ ALDI
Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Eğitim Kampüsü’nü ziyaret eden Vali Yardımcısı Kızıltoprak’ı, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan karşıladı. Başkan Dayhan makamında ağırladığı Vali Yardımcısı Kızıltoprak’a Kestanepazarı’nın tarihi ile dernek ve vakıflarımızın hizmetleri hakkında detaylı bilgi verdi. Ardından Başkan Dayhan ile birlikte Eğitim Kampüsü’nü de gezen Vali Yardımcısı Kızıltoprak, sınıfları, yatakhaneleri, yemekhane ve konferans salonlarını da yerinde inceleyip, hafızlık eğitimi alan öğrencilerin günlük yaşantıları hakkında detaylı bilgi sahibi oldu.

HAFIZ ADAYI ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Kampüs gezisi sonrası, Regaip Kandili olması sebebiyle Mescidde gerçekleştirilen programa da katılan Vali Yardımcısı Kızıltoprak, burada öğrencilerle sohbet etti. Hafızlık eğitimi alan öğrencileri özgüvenli bir şekilde görmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Kızıltoprak, öğrencileri ve ailelerinin kandilini kutlayıp, derslerinde de başarı dileklerinde bulundu.

KESTANEPAZARI AİLESİNE TEŞEKKÜR ETTİ
Ziyaret sonrası, sahip olduğu dernek ve vakıflar ile Kur’an Kursları ile İmam Hatip Liseleri’ne yapmış olduğu desteklerden dolayı Kestanepazarı Ailesi’ne teşekkür eden Vali Yardımcısı Kızıltoprak, Kestanepazarı Kur’an Kurslarının tüm ülkedeki kurslara örnek olacak bir yapıya sahip olduğunu ve bu tür kursların çoğalmasının gerekliliğini dile getirdi.

Vali Yardımcısı Fatih KIZILTOPRAK,

1980 yılında İstanbul İli, Kadıköy İlçesi’nde doğan Kızıltoprak, 1996 yılında Kadıköy İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetiminde yüksek lisansını tamamlarken, 1999 yılında İngiltere’de dil eğitimi aldı. 1999-2000 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrenci temsilciliği görevini de ifa etti. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü dereceyle bitirdi. Aynı üniversitede Yüksek Lisansını tamamladı. 2004 yılında Artvin Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine adım attı. Aksaray İli Ağaçören İlçesi ve Sakarya İli Karapürçek İlçesi’nde Kaymakam Vekilliği yaptı. 2005 yılında Fransa’da dil eğitimi aldı ve Kamu Yönetimi stajı yaptı.

2007 yılı Mart dönemi kararnamesi ile Tokat İli Sulusaray İlçesi Kaymakamlığı’na atanan Kızıltoprak, sırasıyla:

2008 – 2010 Sivas – Gölova Kaymakamı,

2010 – 2013 Artvin – Borçka  Kaymakamı,

2013 – 2019 Tekirdağ – Ergene  Kurucu Kaymakamı,

2019 -2020 Aliağa Kaymakam Vekili

Görevlerini ifa etmiştir.

2019 yılı itibari ile başladığı İzmir Vali Yardımcılığı görevine halen devam etmektedir.

Doktora eğitimi Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi bölümünde tez aşamasında devam etmektedir. Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca, temel düzeyde Arapça bilmektedir.

2019 yılında Türk İdareciler Derneğince Sosyal Hizmetler Alanında Vali Galip Demirel Yılın Yöneticisi seçilmiştir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif