Vaizler Aylık Toplantısı İl Müftülüğünde Yapıldı

İzmir İl ve İlçe Müftülüklerinde görev yapan Vaiz ve Cezaevi Vaizleri ile birlikte, hizmette verimliliği artırmak, bilgi paylaşımında bulunmak ve 2015 yılı hutbe ve vaaz konularını görüşmek üzere, aylık toplantı 03 Aralık 2014 Çarşamba günü saat 09:00’da İzmir İl Müftülüğü Konferans Salonunda yapıldı.

İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan MUSLU başkanlığında gerçekleşen toplantıda, 2014 yılı vaaz irşat programları ile 2015 Yılı Hutbe ve 2015 Yılı 1. Üç Aylık Vaaz Konuları değerlendirildi.

Toplantı, sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 oturum olarak gerçekleşti. Sabahki oturumda Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Dinler Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakkı Şah YADSIMAN konferans verirken, öğleden sonraki oturumda ise Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Nevzat AŞIK mesleki verimliliği artırmak konulu bir seminer verdi.

Toplantıda, Kestanepazarı’ndan mezun olduktan sonra İzmir’in çeşitli ilçelerinde vaiz olarak hizmet eden hocalarımız da yer aldı.

Toplantı Cezaevi Vaizleri ve Bayan Vaizlerin Atölye Çalışmalarıyla sona erdi.

Vaizler İçin İl Müftülüğünde Toplantı Düzenlendi
Vaizler İçin İl Müftülüğünde Toplantı Düzenlendi
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif