Üniversite Münazarısını Aziz Sancar Örneği ile Kazandılar

Özel Kestanepazarı Hatay Ortaoöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda her hafta geleneksel olarak yapılan Çarşamba Münazaraları’nın bu haftaki konusu “Yeni Üniversiteler Kurulmalı Mı? Yoksa Varolan Üniversiteler Geliştirilmeli Mi?” oldu. Münazarıyı “Varolan Üniversiteler Geliştirilmeli” tezini savunan Memiş Enes Ergin ve Fahri Furkan Doğan ikilisi Aziz Sancar örneğiyle kazandı.

Özel Kestanepazarı Hatay Ortaoöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Konferans Salonu’nda yapılan Çarşamba Münazaraları’nda bu hafta Süleyman Arif Çelik moderatörlüğünde lise 1. sınıf öğrencisi Memiş Enes Ergin ile Fahri Furkan Doğan “Varolan Üniversiteler Geliştirilmeli” tezini savundu. Mikail Bayındır ile Hüseyin Akgün ise “Yeni Üniversiteler Kurulmalı tezini” savunurken, münazara da jüri üyeliğini ise Atatürk Üniversitesi Mezunu Rehber Öğretici Mehmet Emin Celep ile Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunu Ömer Çelebi ve Halil İbrahim Eser üstlendi.

AZİZ SANCAR ÖRNEĞİ KAZANDIRDI

Yaklaşık bir saat süren münazarada iki taraf da tezlerini sunduktan sonra soru cevap kısmında Mikail Bayındır ile Hüseyin Akgün ikilisi “Eğer Türkiye’de iyi bir üniversite olsaydı Aziz Sancar okumak için yurt dışına gitmezdi. Bu yüzden yeni üniversitelere ihtiyaç vardır.” örneğini verdi. Bu örnek üzerine Memiş Enes Ergin ile Fahri Furkan Doğan, Aziz Sancar’ın Türkiye’de üniversite olmadığından değil, okumak istediği bölümle ilgili uluslararası rekabet gücü olan marka bir üniversite olmayışı sebebiyle yurt dışına gittiğini vurgulayınca salonun ve jürinin ilgisini çekmeyi başararak münazarayı kazandı.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif