Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Ülkemizin Gururu TCG Anadolu Gemisini Ziyaret Ettik

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte; Kestanepazarı Öğrencileri, Dünyanın ilk SİHA Gemisi olan ülkemizin gururu TCG Anadolu’yu ziyaret etti.

İzmir Alsancak Limanı’na demirleyen ve halkımızın ziyaretine açılan TCG Anadolu Gemisi’ni gezen, gemiye dair bilgi alan öğrencilerimizin etkinliğe ilgisi oldukça yoğundu.

Öğrencilerimiz TCG Anadolu’ya hayran kaldı…

Gemiyi gezen öğrencilerimiz “Geminin oldukça büyük olduğunu, gemide bulunan teknoloji harikası yapıların ileride kendi seçecekleri meslekler için ilham kaynağı olduğunu, ülkemizle gurur duyduklarını ve her gencin mutlaka buraya gelip ülkemizin gururu TCG Anadolu Gemisini görmesini tavsiye ettiklerini” ifade ettiler.

Gemi içerisinde bulunan, ülkemizin ilk insansız savaş uçağı Kızılelma’nın yanı sıra İHA, SİHA, helikopterler ve Yeni Altay Tankını da yakından görme şansı elde eden öğrencilerimiz bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif