Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

“Uhrevi İlimlerin Yarısı Hafızlıktır”

Türkiye’nin en köklü hafızlık kurumlarından olan İzmir Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin Hatay Yerleşkesi’ni ziyaret eden Yrd. Doç. Dr. Kurra Hafız Fatih Çollak, burada eğitim alan öğrencilere seslendi. Hafızları gökyüzünde parlayan yıldızlara benzeten Çollak, hafızlık yapmayan öğrencilerin de Arapça ve diğer tüm ilimlerde kendilerini geliştirerek yüksek makamları kendilerine hedeflemeleri gerektiğini dile getirdi.

Yrd. Doç. Dr. Kurra Hafız Fatih Çollak, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’ni ziyaret etti. Karabağlar Müftüsü Feyyaz İdin ve İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Kurra Hafız Ahmet Şamil Ok’un da katıldığı ziyarette Yrd. Doç. Dr. Kurra Hafız Çollak, öğrencilerle sohbet etti.

“HAFIZLAR YILDIZ GİBİDİR”

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Hatay Yerleşkesi’ndeki D Blok Seminer Salonu’nda öğrencilere seslenen Yrd. Doç. Dr. Kurra Hafız Çollak, “Yeni başlayan, ortasında ya da sonunda olan hiçbir öğrenci hafızlığını bırakmasın. İleride de bunu korusun ve geliştirsin. Uhrevi ilimlerin yarısı hafızlıktır. Hafızlar da gökyüzünde parlayan yıldızlar gibidir” dedi.

Konuşmasında hafızlık yapmayan öğrencilere de seslenen Yrd. Doç. Dr. Kurra Hafız Çollak sözlerini şöyle tamamladı:

“Hafızlık yapmayan öğrenciler de kendilerini başta Arapça olmak üzere diğer tüm diğer ilimlerde de geliştirsinler. Kendilerine bu ilim alanlarında en yüksek makamları hedef olarak belirlesinler.”

Yrd. Doç. Dr. Kurra Hafız Çollak, konuşmasının sonunda Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yöneticileri ve Kur’an Kursu hocalarına talebelerin eğitimi için göstermiş oldukları çabadan dolayı da teşekkür etti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif