Öğrencimiz Harun Gün, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Türkiye 1.’si Oldu

İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi (İHL) 3. sınıf öğrencilerimizden Harun Gün, İHL’ler Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Türkiye 1.’si oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışma, Eskişehir Sarar İHL organizesiyle, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi kapalı spor salonunda yapıldı.

İzmir İHL Üçüncü Sınıf Öğrencimiz Harun Gün, Kur'anı Kerimi Güzel Okuma Türkiye 1.'si Oldu

Türkiye’nin farklı coğrafyalarından katılan, kendi bölgesinde birincilik elde etmiş 11 öğrencinin Kur’an-ı Kerim tilavet ettiği yarışmada İzmir’den katılan Ege Bölge Birincisi Harun Gün Türkiye birinciliğini elde etti. Dereceye giren öğrenciler; 

1. Harun Gün – Ege Bölgesi / İzmir AİHL

2. Edib Ali Akan – Marmara Bölgesi / İstanbul Ümraniye AİHL

3. Muhammet Serdar Tunç – Güneydoğu Bölgesi / Elazığ AİHL  olarak açıklandı.  

İstikbalin Teminatı Gençlere Daha Küçük Yaşlarda Din Eğitimi Verilmeli

Yarışma öncesi konuşma yapan Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Aycan, istikbalin teminatı olan gençlere daha küçük yaşlarda dengeli, düzenli ve disiplinli bir din eğitimi vermenin zorunlu olduğunu anlattı. Aycan “Kurulduğu günden beri Türkiye’ye has bir model olan imam hatip liseleri, memleketin her hizmet kademesinde, başta din olmak üzere başarılarıyla milletimizin büyük teveccühüyle ilgi ve alakasına mazhar olmuştur.” diye konuştu.

Hayırlarda Yarışmaya Talibiz

Programın açılış konuşmasında Eskişehir Sarar İHL Müdürü Ahmet Keskin Kur’an yarışmasına ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek “Yüce Mevlâm hepimize Kur’an’ı anlamayı, yaşamayı ve yaşatmayı nasip eylesin. Yarışmanın burada gerçekleşmesine vesile olanlara teşekkür ediyorum. Biz hayırlarda yarışmaya talibiz” dedi.

Soldan: Edib Ali Akan (Türkiye 2.'si), Prof. Dr. İrfan Aycan, Harun Gün (Türkiye 1.'si), ...

Rabbime Binlerce Kez Şükürler Olsun

Harun Gün, yarışma sonrası duygularını soran TRT Haber mikrofonlarına yaklaşık bir yıldır yarışma için çalıştığını belirterek “Rabbime binlerce kez şükürler olsun birinci olduk. Çok mutluyum. Diğer arkadaşlarıma da teşekkür ederim” dedi.

Program, Eskişehir İmam Hatip Liseleri mezunlarının oluşturduğu koronun ilahi konserinin ardından sona erdi.

Harun Gün

Türkiye 1.’si olarak İzmir’e dönen Harun Gün’e yarışmayla ilgili duygu ve düşüncelerini sorduk:

Fidan: Türkiye’de en güzel Kur’an okuyan İHL’li olmak nasıl bir duygu?

Harun Gün: Birinci olmama sevindim ama Cenab-ı Hakk Kur’an’a layık olmayı, Kur’an ile yaşamada birinci olmayı bizlere nasip eylesin.

Fidan: Yarışmaya katılan diğer arkadaşlarına ne söylemek istersin?   

Harun Gün: Yarışmaya katılan tüm arkadaşlarımı tebrik ederim. Hepsi kendi ilinde birinci olmuş ve bölge elemelerini geçerek buraya kadar gelmişler. Allah onlara da bu mutluluğu yaşamayı nasip eylesin.  

Fidan: Bu başarıdaki sevincini kimlerle paylaşmak istersin?

Harun Gün: Bu başarıya katkı sağlayan İzmir AİHL Müdürü Arif Ayyıldız hocama teşekkür ederim. Yetiştirilmemde emeği olan Kestanepazarı yöneticilerine, hocalarımıza, çalışanlara, bu kuruma gönül veren herkese ve de benimle özel olarak ilgilenen Sadık Daştan hocama yürekten ve candan teşekkür ediyorum.

Eskişehir'deki Yarışmada Öğrencimize Destek Olan Ekibimiz - Soldan: Harun Gün, Sadık Daştan, Mustafa Yıldırım, Emrullah Baş
Eskişehirliler Kur'an Bülbüllerini Dinlemek İçin Osmangazi Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'nu Doldurdu
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif