Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Daru’l-Huffaz Yöneticisi Muhammed Ömer Hafızlıkla İlgili Bilgi Aldı

Kestanepazarı hafızlık sistemindeki başarı, yurt içindeki birçok kuruluşun dikkatini çektiği gibi yurtdışındaki kuruluşların da dikkatini çekmeye devam ediyor. Yıl içerisinde çok sayıda heyetin ziyaret ederek Hafızlık Sistemi ve Kur’an eğitimiyle ilgili bilgi aldığı kurumu, son olarak Tanzanya Daru’l-huffaz Yöneticisi Muhammed Ömer ziyaret etti.

Kestanepazarı Fidan Eğitim kurumları Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Komisyonu Üyesi Akif Savaş organizesiyle gerçekleştirilen ziyarette, Mauritius Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosu, Afrika-Türk İnsiyatifi Yetkilisi Ahmet Kemal Öncü ve Tanzanya Daru’l-Huffaz Yöneticisi Muhammed Ömer’e Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Kurs Yöneticisi Şaban Küçük, Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Tevekkül Çobanlar ve Kestanepazarı Lise Yurt Müdürü Ali Koç’tan oluşan heyet Kestanepazarı’ndaki Hafızlık Sistemini anlattı.

Öğrencilerimizle Sohbet Ettiler

Tanzanya Daru’l-huffaz Yöneticisi Muhammed Ömer Kestanepazarı’ndaki Kur’an ve Hafızlık Sistemi’ni oldukça başarılı bulduğunu, buradaki sistemi ülkelerinde de uygulamaya çalışacaklarını ifade etti.  Öğrencilerimizle sohbet eden Ömer, kendi okullarında Mushaflarının olmadığını, ezberlenecek ayetlerin her gün hoca tarafından tahtaya kömürle yazıldığını ve öğrencilerin ertesi güne kadar o sayfayı tahtadan okuyarak ezberlediğini, okulun zemininde halı veya kilimin olmadığını ancak imkânsızlıklar içerisinde çok sayıda hafız yetiştirdiklerini öğrencilerimize anlattı. İmkânsızlıkları duyan öğrencilerimizin, anlatılanlardan oldukça etkilendikleri gözlendi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif