Sosyal ve Kültürel Faaliyetlerimiz Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencilerinin fiziksel, zihinsel ve kültürel gelişimleri için yapılan sosyal faaliyetler tüm hızıyla devam ediyor. Yaşadıkları coğrafyayı ve kültürel zenginlikleri yerinde görerek öğrenmesi için yapılan son etkinlikte öğrenciler Selçuk ilçemizi gezdi.

Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim eğitimi alan öğrencilerimiz, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Sosyal Faaliyetler Sorumlusu Halil İbrahim Atakan ile Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda görevli Eğitim Koçları Mehmet Erikli ve Hasan Özyürek eşliğinde İzmir’in tarihi öneme sahip Selçuk ilçesini gezdi. Öğleden önce rehber eşliğinde ilçede bulunan Yedi Uyuyanlar, Meryem Ana ve Efes Antik Kenti açık hava müzesini gezen hafızlık öğrencileri tarihi alanlar hakkında detaylı bilgi aldı.

ÖĞLE NAMAZI SONRASI TÜM ŞEHİTLERİMİZİN RUHU İÇİN DUA ETTİLER
Öğle yemeğinin ardından bölgemizin önemli tarihi camilerinden olan Selçuk İsabey Camii’ne geçen hafızlık öğrencileri, burada öğle namazını kıldı. Camii İmamı Şehit Babası İbrahim Taşdemir’den cami ile ilgili bilgi de alan hafızlık öğrencileri namaz sonrası tüm şehitlerimizin ruhu için hep birlikte dua etti.

SOSYAL FAALİYETLER DERS BAŞARILARINI ARTIRIYOR
Yatılı eğitim gören öğrencilerin eğitim ve öğretim başarılarını artmasında sosyal ve kültürel faaliyetlerin çok büyük önem arz ettiğini belirten Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, “Öğrencilerimizin özellikle derslerinde okuyup öğrendikleri kültürel öğeleri bizzat yerlerinde görerek de tekrar etmesi son derece faydalı olmaktadır. Bu yolla öğrencilerimiz hem gezerek enerjilerini atmakta, hem de ülkemizin kültürel zenginliklerini yerinde görerek ve çevrelerini tanıyarak kişisel gelişimlerini de artırmakta. Bu tür faaliyetlerle birlikte eğlenerek öğrenen yavrularımızın hem ilmi hem de akademik noktada ders başarıları da doğru orantılı bir şekilde artmaktadır. Öğrencilerimizin faaliyetleri için bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile kıymetli bağışçılarımıza da bu vesile ile bir kez daha teşekkür ederim” dedi.

“DİNLENİRKEN DE GELİŞİMLERİNİ SÜRDÜRÜYORLAR”
Yapılan sosyal etkinliklerde bizzat başında durduğu öğrencilerin tepkilerini de ölçme imkânına sahip olduğunu belirten Kestanepazarı Sosyal Faaliyetler Sorumlusu Halil İbrahim Atakan, “Yapılan gezilerden öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz son derece memnun oluyor. Öğretmenlerimiz derslerde anlattıkları konuları bizzat yerinde göstererek uygulama imkânı buluyor. Serbest zamanlarını sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle geçiren öğrencilerimiz bu sayede zamanı israf etmemiş, dinlenirken bile gelişimlerine devam etmiş oluyorlar.” şeklinde konuştu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif