Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Uzun yıllar Kestanepazarı Kur’an Kursu’nda hafızlık ve Arapça hocası olarak hizmet etmiş, yüzlerce talebe yetiştirmiş Seyfettin Dursun hocamız vefat etti.
12 Şubat 2016
Hocamızın cenazesi, 12 Şubat 2016 günü İzmir Karabağlar Selvili Camii’nde Cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Kemalpaşa Cennet Bahçesi mezarlığına defnedildi. Cenaze namazını, öğrencisi Yrd. Doç. Dr. Raşit Çavuşoğlu kıldırdı.

Sevenleri Son Yolculuğunda Seyfettin Hocayı Yalnız Bırakmadı
Kalabalık bir cemaat tarafından son yolculuğuna uğurlanan Seyfeddin Hocanın cenazesine Kestanepazarı camiası, yetiştirmiş olduğu talebeleri, akrabaları ve çok sayıda seveni eşlik etti.

Seyfettin Hocamızı Sevenleri Yalnız Bırakmadı
Seyfettin  Dursun Hocamızı Sevenleri Yalnız Bırakmadı

Cenaze namazının ardından Seyfettin Hocayı sevenlerine sorduk.
Hocamızın mesai arkadaşı Kestanepazarı Kur’an Kursu Emekli Hocası Ramazan Dağdelen duygularını şöyle ifade etti: “Allah razı olsun, on beş seneye yakın Seyfettin Hoca ile beraber çalıştık. Kestanepazarı’na yapılan hizmetleri hiçbir zaman unutulamaz. Bizim başımızda idarecilik yaptı. Öğrenci yetiştirmekte mahir bir insandı. Hele ki o dini yaşantı konusunda hiç fire vermeyen bir insandı. Allah kendisinden ebediyen razı olsun, mekânı cennet olsun.”
Yetiştirmiş olduğu öğrencilerden İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Raşit Çavuşoğlu ise; “Merhum Seyfettin Dursun, benim hocamdı. Allah mekânını cennet eylesin. Allah rahmet eylesin. Âlimin ölümü, âlemin ölümüdür bir bakıma. Bir de Yunus Emre merhum;

“Ölen can imiş,
Âşıklar ölmez” der. Hocamız, hayatı boyunca Kur’an-ı Kerim’den ve ilimden ayrılmamış bir insandır. Hocamız başta olmak üzere, bütün vefat eden hocalarımıza ve bütün müminlere rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.
İKÇÜ İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Ocak duygularını şöyle ifadelendirdi: “Kestanepazarı mezunu olarak konuşmak gerekirse Seyfeddin Dursun hocamız camiada büyük hizmetler etmiş, derslerimize girerek bizlere örnek olmuş, beyefendiliği, tavırları ve davranışları ile bizlerin yetişmesinde öncülük etmiştir. Kendisi ile zaman zaman görüşme ve derslere girme imkânımız oldu. Belki uzun soluklu kendisinden faydalanma imkânımız olmadı fakat yıllarca Kestanepazarı’nda hafız yetiştirdi ve ömrünü Kur’an’la geçirdi.”
Seyfeddin Dursun Hocamıza Yüce Mevlâ’dan rahmet diliyor; ailesine, yakınlarına, sevenlerine, öğrencilerine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.

Mısırlı Ünlü Ses Sanatkârı Ümmü Gülsüm konseri sonrası kendisiyle hatıra fotografı. Kahire, 1968 (Ayakta, sağdan 3. Seyfettin Dursun, hemen önünde Hulusi Hatiboğlu)
Mısırlı Ünlü Ses Sanatkârı Ümmü Gülsüm konseri sonrası kendisiyle hatıra fotografı. Kahire, 1968
(Ayakta, sağdan 3. Seyfettin Dursun, hemen önünde Hulusi Hatiboğlu)
Mısır’da öğrencilik yıllarında bir konferansta. Kahire, 1974 (Sol alttan 3. sırada Seyfettin Dursun siyah ceketli)
Mısır’da öğrencilik yıllarında bir konferansta. Kahire, 1974 (Sol alttan 3. sırada Seyfettin Dursun siyah ceketli)
Zeki Ünal, …, Seyfettin Dursun, Mehmet Aşıcı, Hulusi Hatiboğlu, Mustafa Yaman, Ahmet Daş (Ödemiş Bozdağ Gezisi’nden bir hatıra)
Zeki Ünal, …, Seyfettin Dursun, Mehmet Aşıcı, Hulusi Hatiboğlu, Mustafa Yaman, Ahmet Daş
(Ödemiş Bozdağ Gezisi’nden bir hatıra)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.