Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Senai Demirci Öğrencilerimiz ve Hocalarımızla Bir Araya Geldi

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin Eğitim Kampüsünü ziyaret eden Araştırmacı Yazar Senai Demirci Kestanepazarı Hocaları ve öğrencileri ile bir araya geldi. Sohbetinde, insanın varoluşunun bir gayesi olduğunu ve kulluğun gereği olarak ibadet etmesi gerektiğini belirten Demirci, namazın şuurlu olarak gafletten uzak bir şekilde kılınmasının önemine değindi.

CANIN KARŞILIĞI OLARAK KULLUĞU YERİNE GETİRMEMİZ GEREK
“Kıl Beni Ey Namaz” Kitabının yazarı Senai Demirci iki ayrı programda Kestanepazarı Hocaları ve öğrencileri ile bir araya geldi. Öğleden sonra yapılan ilk programda Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda görevli rehber öğretmen ve belletmenlerle bir araya gelen Demirci, Fatiha Suresindeki Ayetleri örneklerle açıkladı. Özellikle ayetlerdeki mananın üzerinde duran Demirci, “Aldığımız nefesi bile geri veriyorsak bu canın karşılığı olarak kulluğu yerine getirmemiz gerekiyor” dedi.

SÜREKLİ DUA İLE İMANI DİRİ TUTMAK GEREK
Programın ikinci kısmında konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelen Demirci, zamanın ne denli kıymetli olduğunu dile getirdi. İlk olarak yaşadığımız zamandan sorumlu olduğumuzu dile getiren Demirci, yarın yapacağımız ibadetleri ya da dün yapmayıp kaçırdığımız ibadetleri düşünmektense ilk olarak içinde bulunduğumuz anın ibadetini yapmamızın önemine değindi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) efendimizin “Rabbim Hayretimi Artır” duasını örnek veren Demirci, gençlerin de sürekli olarak dua ederek imanlarını taze ve diri tutmaları gerektiğini söyledi.

Seminerin ardından teşekkür plakete takdim edilen Senai Demirci tekrar bir araya gelmek için sabırsızlandığını dile getirerek Kestanepazarı Yönetim Kurulları’na kendisine bu imkânı verdiği için teşekkür etti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif