Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği, Selçuk İlçe Müftülüğü ve Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu birlikteliğinde; Kestanepazarı Kur’an Kursu Hafızlarından Yavuz Taşdemir‘in ağabeyi, Selçuk Müftülüğü İsabey Camii İmam Hatibi İbrahim Taşdemir Hocamızın oğlu Şehit Özel Harekat Polisi Ahmet Alp Taşdemir’in Şehadetinin 5.Sene-i Devriyesinde Selçuk Müftülüğü İsa Bey Camii’nde Kur’an Ziyafeti ve Şehidimizi Anma Programı gerçekleştirildi.
Cuma namazı öncesi yapılan ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Selçuk İlçe Kaymakamı Ekrem İnci, Selçuk İlçe Emniyet Teşkilatı Görevlileri, Emekli Din Görevlilerimiz, Şehidimizin Ailesi ve yakınları, Selçuk İlçe Protokolü, başta Selçuk İlçemizden olmak üzere İzmir’in farklı ilçelerinden, Manisa ve Aydın illerimizden vatandaşlarımız katıldı.

Selçuk Müftülüğü İsa Bey Camii’nde, Cuma namazı öncesi Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Hasan Hüseyin Türe, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Fahri Öğreticisi, Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Dünya İkincisi Hafız Enes Kaput ve Karabağlar Müftülüğü Mevlana Camii İmam Hatibi Hafız Fahri Aktaş’ın katılımıyla gerçekleştirilen Kur’an Ziyafeti ve Şehit Özel Harekât Polisi Ahmet Alp Taşdemir anma programının sunuculuğunu ve duayı Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç yaptı.

BİRBİRİNDEN DEĞERLİ HOCALAR KUR’AN ZİYAFETİ SUNDU

Cuma namazı öncesinde başlayan programda Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Hasan Hüseyin Türe Yasin Suresini okudu. Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Dünya İkincisi Hafız Enes Kaput ve Karabağlar Müftülüğü Mevlana Camii İmam Hatibi Hafız Fahri Aktaş şehitler için yazılmış olan kasideleri seslendirdi ve aşır okudu. Hocalarımızın Kur’an-ı Kerim Tilavetleriyle manevi bir ziyafet yaşayan İsa Bey Camii Cemaati tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için yapılan duaya amin nidalarıyla katıldılar. Cuma namazının edasından sonra program tamamlandı. Namaz sonrası hatıra fotoğrafı çekildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.