Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Şehit Babası İmam Kestanepazarı Hafızları ile bir araya geldi

Diyarbakır’da teröristlerin kaldığı eve yapılan operasyonda şehit olan Özel Harekât Polisi Ahmet Alp Taşdemir’in babası Selçuk İsa Bey Camii İmam-Hatibi İbrahim Taşdemir, Kestanepazarı’nın hafız öğrencileri ile bir araya geldi. Hafız olamadığı için hafızlığın yüreğinde kanayan bir yara olduğunu belirten Taşdemir hafız öğrencilere hitaben, “Sizler yeryüzündeki en güzel topluluksunuz” dedi.

28 ŞUBAT YÜZÜNDEN HAFIZ OLAMADI

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin Hatay’daki Eğitim Yerleşkesi’nde bulunan konferans salonunda öğrencilere seslenen Taşdemir, konuşmasının başında kendisinin çok zor şartlarda, kimsenin tercih etmediği bir dönemde arkadaşlarının da önerisi ile İmam Hatip okuduğunu söyledi. Gönlünden her zaman evlatlarının hafız olmasını geçirdiğini de dile getiren Taşdemir, “Fakat istemesini de bilmek gerek. Ben hep Rabbimden hayırlısını diledim. Biz insanlar neyi ne kadar istersek isteyelim bir de Rabbim’in bir planı var. Benim büyük oğlum 28 Şubat sürecinde o yıllarda eğitim sisteminde yaptıkları değişikliklerden dolayı Hafız olamadı” dedi.

RABBİM OĞLUMA ŞEHİTLİK NASİP ETTİ

Oğlunun hafız olamamasını “Rabbim’in takdiri” deyip içine attığını belirten Taşdemir, “Ahmet Alp öyle bir çocuktu ki görseniz şaşırırdınız. O asla abdestsiz gezmezdi. Evden adımını atmazdı abdestsiz olarak. Öylesine sakin, huzur dolu bir insandı ki Allah şahidimdir ben kimi zaman sinirlerime hâkim olamayıp bir şeye kızdığımda oğlumdan utanırdım. Öyle örnek bir kişilikti Ahmet Alp. Ve ben şimdi anlıyorum bunu. Meğer Rabbim onu şehitliğe hazırlıyormuş. Onu o yüce makama çıkartacakmış. Ben hafız olmasını isterken Rabbimin planı onu şehitlik mertebesine yükseltmekmiş. Buradan bununla ilgili de tek bir isteğim var bana kimse başınsağlosun demesin. Benim oğlum ölmedi şehit oldu. O yüzden beni tebrik edin.” şeklinde konuştu.

 

RABBİMİN LÜTUFLARINI SAYMAK MÜMKÜN DEĞİL

Yüce Allah’ın biz kullarına verdiği nimetlerin saymakla bitirilemeyeceğini de vurgulayan Taşdemir sözlerine şöyle devam etti:

“Ben görevli olarak 23 ülke gezdim. İnanın bana gezdiğim bu 23 ülkede Türkiye’den daha güzel bir memleket görmedim. Bu ülkede bu milletin bir üyesi olmak inanın çok büyük bir lütuftur. Bu milletin üyesi olarak dünyaya gelmek Rabbimin size bir lütfudur. Sizler bir de bu güzel milletin içinde bu güzel topraklarda Hafızlık yapıyorsunuz. Bu da size apayrı bir lütuftur. Vatan için sınırda ve cephede görev alanlarla sizler, bu yüzden yeryüzündeki en güzel topluluksunuz. Eli öpülesi insanlarsınız. Ahirette bu yaptıklarınızın mükâfatını alınca bizler ne yaptık ki Rabbim bizlere ne büyük lütufta bulunmuş diyeceksiniz.”

 

İSLAMI NASIL YAŞARSAK ÖNÜMÜZDE ÖYLE KAPILAR AÇILIR

Şehit olan büyük oğlunun dışında bir oğlu ve bir kızının daha olduğunu belirten Taşdemir sözlerini şöyle tamamladı:

“Kızım hafız oldu. Oğlum da burada sizlerle birlikte eğitim almakta. Hocalarımızın güzel çabaları sonucu inşallah küçük oğlumda bu sene hafızlığını alacak. Bizler İslam’ı nasıl yaşarsak önümüzde de öyle kapılar açılır. Nasıl küçücük bir tomurcuk açıyor ve kocaman bir gül oluyor genişliyor. Sizler de hafızlığınızı genişleteceksiniz. Ezberlediğiniz Kur’an-ı Kerim’in manasını da öğrenecek, yaşayacak ve yaşatacaksınız.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif