Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Seferihisar’da Kur’an Kursu Tanıtımı ve Kur’an Ziyafeti Yapıldı

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu ve Seferihisar Müftülüğü işbirliği ile Seferihisar Merkez Ulu Camii’de Kur’an Kurslarının Tanıtımı ve Kur’an Ziyafeti Programı gerçekleşti.

Cuma namazı öncesi saat 12:30’da, Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hafızı Yunus Emre Karcı’nın açılış Kur’an-ı Kerim’i okumasıyla başlayan program, Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Fahri Öğreticisi Hafız Mehmet Ali Yakalı Hoca’nın okuduğu ilahiler ile devam etti.

DÜNYA DERECESİ OLAN HOCALARDAN KUR’AN ZİYAFETİ
Sunuculuğunu Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hafızı Ömer Arslan’ın yaptığı programda okunan ilahilerin ardından sırasıyla vaaz kürsüsüne çıkan Karabağlar Müftülüğü Mevlana Camii İmam Hatibi Hafız Fahri Aktaş, 2003 Hafızlık Yarışması Dünya Üçüncüsü Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Yasin Uslu, 2019 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Dünya İkincisi Karabağlar Müftülüğü Tanınmış Mescidi İmam-Hatibi ve Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Fahri Öğreticisi Hafız Enes Kaput ile 2018 Kur’an Kursları Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Türkiye İkincisi Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğrencisi Hafız Ömer Baydar Kur’an-ı Kerim’den okudukları ayetler ile cami cemaatine güzel bir Cuma vakti yaşattı.

KUR’AN EĞİTİMİNİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ
Okunan Kur’an-ı Kerim’lerin ardından vaaz kürsüsüne çıkan Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, cami cemaatine Kestanepazarı Kur’an Kursları hakkında detaylı bilgi verdi. Kur’an ve din eğitiminin önemine de değinen Halkla İlişkiler Müdürü Koç, ardından okunan Kur’an-ı Kerimlerin ve şehitlerimiz için yapılan hatmi şeriflerin duasını yaptırdı.

Yapılan duanın ardından Kestanepazarı mezunu Karabağlar Müftülüğü Mevlana Camii İmam Hatibi Hafız Fahri Aktaş Cuma namazını kıldırdı. Cuma namazı sonrası Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği tarafından vatandaşlara aşure ikram edildi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif