Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Genel Sekreteri Ahmet Özer ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, Seferihisar Müftülüğü’ne atanan Kemal Bal’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Seferihisar Müftüsü Bal’ı makamında ziyaret eden Ahmet Özer, Kestanepazarı ailesi adına Müftü Bal’a yeni görevinde başarılar diledi.

Muğla’nın Ula İlçesi İlçe Müftülüğü görevinden Seferihisar İlçe Müftülüğü görevine atanan Kemal Bal’ı makamında ziyaret eden Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Genel Sekreteri Ahmet Özer ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, Kestanepazarı ailesi adına hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyarette Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Genel Sekreteri Özer, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı tarihi ve faaliyetlerini anlatırken, Halkla İlişkiler Müdürü Koç da Kestanepazarı’nda hafızlık ve Kur’an eğitimi hakkında bilgi verdi.

Yapılan ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Seferihisar İlçe Müftüsü Kemal Bal, Kestanepazarı’nı çok yakından tanıdığını ve çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek başarılar diledi.

Seferihisar Müftüsü Kemal Bal Kimdir?

1961 Yılında Isparta’nın Şirin ilçesi Yalvaç’ta doğdu. İlkokulu Eskişehir’de (1972), İmam-Hatip Lisesi’ni İstanbul Fatih’te (1981) bitirdi. Daha sonra Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini (1985) baharında bitirerek, açılan Müftülük-Vaizlik imtihanında başarılı oldu. Sırasıyla Ankara-Sulakyurt, Kırıkkale-Karakeçili, Malatya-Darende, Çankırı-Ilgaz İlçe Müftülükleri görevinde bulundu. Bu esnada 19/10/1990-19/09/1991 tarihleri arasında İstanbul Haseki Eğitim Merkezi 4.dönem Müftü ve Vaizler İhtisasa hazırlık kursunu bitirdi. 15.09.1993-01.07.1996 yılları arasında Almanya-Köln Din Hizmetleri Ataşeliği bünyesinde din görevlisi unvanı ile vazife yaptı.

Yurda döndükten sonra Malatya İ.Ü. Sosyal Bilimlere bağlı olarak Kelam Dalında (Master) yüksek lisans çalışması yaptı ve “Kuran’da Hayır ve Şer” adlı bitirme tezini hazırladı. 02/10/2000- 29/06/2001 tarihleri arasında T.C. Başbakanlık Devlet Memurları Yabancı Diller Eğitim Merkezi’nde Almanca Bölümü C-201 programını başarı ile bitirdi. 04 Ağustos 2004 tarihinde, Diyanet İşleri Başkanlığının (DİB) açtığı, bölge hafızlık imtihanına girerek hafızlık belgesi aldı. 11/07/2002 tarihinden itibaren Muğla-Dalaman İlçe Müftüsü olarak vazife yaparken, ilgi onay ile 15.08.2005-18.08.2008 tarihleri arasında T.C. Mainz Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Yardımcısı olarak Almanya’da görev yaptı. 01.09.2008 tarihinden sonra Isparta Müftülüğü M. Vaizi olarak naklen tayin oldu. Senirkent müftüsü olarak çalıştı. Daha sonra sırası ile 2009-2013 yılları arası Isparta Senirkent İlçe Müftüsü 15.05.2013-31.07.2018 yılları arasında Muğla Ula İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

Daha önce Kaymakamlıklarca verilen takdirname-teşekkür belgesi, başarı ve üstün başarı belgeleri ve 6 yıllık olumlu sicilden dolayı almış olduğu kademe ödülleri mevcuttur. Başta Diyanet Dergisi olmak üzere çeşitli dergilerde yayımlanmış yazıları bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Kemal Bal, ayrıca Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimlerde özel doktora öğrencisi olarak ilmi çalışma yapmış olup, şu anda 31.07.2018 tarihinden beri Seferihisar İlçe müftüsü olarak vazife yapmaktadır. Arapça -Almanca ve Fransızca yabancı dillerini bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.