SEFERİHİSAR MÜFTÜMÜZÜ ZİYARET ETTİK

Kestanepazarı ailesi olarak müftülerimizi ziyarete devam ediyoruz. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer, geçtiğimiz Haziran ayında Seferihisar Müftüsü olarak atanan Ahmet Kardaş’ı makamında ziyaret etti. Özer, Müftü Kardaş’a hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

“VATAN, MİLLET VE KUR’AN SEVDALISI BİR NESİL İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Kestanepazarı’ndaki eğitim faaliyetleri hakkında bilgi veren İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer, Kestanepazarı ailesinin, yüksek ahlaki değerlere sahip, vatan, millet ve Kur’an sevgisiyle dolu bir gençlik yetiştirmek için mücadele ettiğini dile getirdi.

Yapılan ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Seferihisar Müftüsü Ahmet Kardaş, Kestanepazarı Yönetim Kurulu üyelerini, hocalarını, çalışanlarını ve gönüllülerini yapmış oldukları başarılı faaliyetlerden dolayı tebrik ve takdir ettiğini söyledi.

AHMET KARDAŞ

21.01.1960 tarihinde Afyon’un Şuhut ilçesi İcikli köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, hafızlık ve ortaokulu Şuhut’ta bitirdi. 1979 yılında Afyon İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu ve aynı yıl Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesine girdi. 1983′te aynı fakülteden mezun oldu. 1983 yılında yapılan müftülük-vaizlik sınavını kazanmasının ardından 19 Mart–21 Mayıs 1984 tarihleri arasında Antalya Eğitim Merkezinde “Hizmet Öncesi Kursu” tamamladı. Kurs sonrası Afyon-Dazkırı İlçesine vaiz olarak atandı. 179. Dönem yedek subay olarak askerliğini tamamladı.

1987 yılında Kastamonu Küre ilçe müftülüğüne atandı. Buradaki görevine devam ederken 1989 yılında İstanbul Haseki Eğitim Merkezine intisap etti ve 8. dönem olarak mezun oldu. Isparta-Yenişarbademli ilçesinde bir yıl kurucu müftülük, daha sonra aynı ilin Şarkikaraağaç ilçesinde 3,5 yıllık görevinden sonra 1996 yılında Dinar Müftülüğüne atandı. 2004 Yılı Ağustos ayına kadar buradaki görevine devam etti.

1 Ekim 1995 yılında ilçe ve çevresinde meydana gelen depremde yıkılan Cami ve Kur’an Kurslarının yeniden imar ve inşasında aktif çalışmalarda bulundu. 2004 Yılında Eskişehir Günyüzü ilçe müftülüğüne atandı.2008 yılı Ağustos ayına kadar buradaki görevine devam ederken 26 Ağustos 2008 tarihinde Eskişehir Sivrihisar İlçe Müftülüğüne atandı. Burada 7 yıl görev yaptıktan sonra 03 Eylül 2015 tarihinde Konya İli Akşehir İlçe Müftülüğünde görev yaptı.

“Daha sonra 01.06.2021 tarihinde İzmir Seferihisar’a atandı”

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif