Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Salihlide’de Bulunan Mezunlar Bir Araya Geldi

Kestanepazarı heyeti, Manisa Salihli ve civar ilçelerde bulunan Kestanepazarı mezunlarıyla düzenlenen programda buluştu.
17 Şubat 2016

Buluşmada; Mezunlarımızdan Köprübaşı Müftüsü Hakan Türe, Milli Eğitim Emekli Baş Müfettişi Ümit Ülker, Avukat Abdullah Fatih Demirtaş ve Din Görevlileri yer aldı.

Salihli Mezunları Bir Araya Geldi
Salihli Mezunları Bir Araya Geldi

Mezunların katılımıyla Salihli öğretmenevinde gerçekleşen programda karşılıklı fikir alış verişi, dilek ve temenniler dile getirildi. Mezunlar buluşmada hasret giderdi.

Mezunlara; eğitim-öğretim, gençlik ve spor kulübü faaliyetleri, kuruluşun 70 yıl faaliyetleri hakkında Kestanepazarı heyetinden; Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman, Yurt Müdürü Mehmet Kandemir ve Gençlik ve spor kulübü Başkanı Ali Koç bilgi verdi.

Kestanepazarı Heyeti Kurum Hakkında Bilgiler Verdi
Mustafa Yaman Kestanepazarı’nın hizmetlerini özetleyerek, hafız öğrencilerin eğitim alacağı Kestanepazarı İmam-Hatip Lisesi projesini ve 62 yıllık imam hatip takvimini anlattı.

Yurt Müdürü Mehmet Kandemir ise 2015-2016 eğitim-öğretim yılı birinci dönem başarı grafiğinin % 90 yükseldiğini ifade etti ve yeni hedefleri aktardı. Kurumun, eski dönemlerdeki gibi Arapça eğitimine ağırlık verildiği ve imam hatip lisesindeki eğitimin desteklendiğini anlattı.

Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç milli ve manevi değerlere bağlı gençliğin yetişmesi için İzmir gençlik merkezleri ile birlikte programlara katılmaya çalıştıklarını ve hedeflerinin her bir öğrenciyi lisanslı bir spor dalı ile buluşturmak olduğunu belirtti.

Buluşma Sonrasında Ziyaretler Gerçekleşti

Program öncesi ve sonrasında Salihlilide Ziyaretler gerçekleştirildi. Salihli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kestanepazarı Mezunu Şükrü Kıvrak, Ziraat Odası Başkanı Necati Aktürk ve Meclis Başkanı Necati Yılmaz makamlarında ziyaret edildi.

Salihli İmam Hatip Lisesi Müdürü Şükrü Kıvrak Ziyaret Edildi
Salihli İmam Hatip Lisesi Müdürü Şükrü Kıvrak Ziyaret Edildi
Ziraat Odası Başkanı Necati Aktürk ziyaret edildi
Ziraat Odası Başkanı Necati Aktürk ziyaret edildi

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif