Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Remzi Ayboğa, Öğrencilerimize Hayat, Başarı ve Hedefleri Anlattı

İzmir Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı Remzi Ayboğa, düzenlenen konferansta öğrencilerimize hayat, başarı ve hedefler hakkında tavsiyelerde bulundu.

Remzi Ayboğa, Düzenlenen Konferansta Öğrencilerimize Hayat, Başarı ve Hedefler Hakkında Tavsiyelerde Bulundu

Kestanepazarı Konferans Salonu’nda düzenlenen programda Ayboğa, insanın beynine olumlu veya olumsuz olarak gönderdiği her şeyin kayıt edildiğinden bahsederek öğrencilerimizin kendilerine; “Ben başarılıyım” demlerini ve beyinlerine olumlu komutlar vermelerini istedi.

Olumlu telkinler konusu hakkında kısa bir deney yapan Ayboğa öğrencilerimize; “Birbirinize bakın ve gülün” dedi. Öğrencilerin söyleneni yapması üzerine de “Niye güldünüz?” sorusunu sorarak, kendisinin bir komut verdiğini ve öğrencilerin beyinlerine bu komutu verdiğini ifade etti. Ayboğa öğrencilere “sağ tarafa yatın ve sol kulağınıza olumlu şeyler söyletin. Bunu 21 gün yaptığınızda sonuç alacaksınız” diyerek konuyu test ederek değerlendirmelerini istedi.

Konuşmalarında mutluluğa da değinen Ayboğa, “İnsan sahip olamadığı şeyleri düşünerek mutsuz olur. Mutluluk sahip olduklarını hatırlamaktır” sözleriyle mutlu olmanın reçetesini verdi.

İnsan hayatında en önemli unsurlardan birinin amaç olduğunu belirten Ayboğa, “Neyi amaç edindiğimiz önemlidir. Değerimiz yüreğimizdedir. Sizin hayalleriniz yoksa başkalarının hayalleri için çalışırsınız” sözleriyle öğrencilerimizden hayat amaçlarını belirlemelerini istedi.

Ayboğa “Sizin Hayalleriniz Yoksa Başkalarının Hayalleri İçin Çalışırsınız” Sözleriyle Öğrencilerimizi Hedef Belirmeleri Konusunda Teşvik Etti
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif