Ramazan Dağdelen Hocamız Emekli Oldu

Kestanepazarı Hatay Kur’ân Kursu Hocalarımızdan Ramazan Dağdelen, 42 yıldır hizmet ettiği Diyanet camiasından emekli oldu.

01 Haziran 1950’de Kütahya Gediz’de doğan Dağdelen, hafızlığını Kütahya Mollabey Kur’ân Kursu’nda 16 yaşında tamamladı. Kurucularımızdan Hacı Raif Cilasun’un da öğrencisi olan Dağdelen, hafızlık sonrasında Cilasun’un yardımıyla Düzce İmam Hatip Lisesi’ne okumak üzere gitti. Başarılı bir eğitim döneminin ardından 1973 yılında resmi olarak göreve başladı.

42 yıllık görev süresi boyunca titizlik ve özveri ile emek veren Dağdelen, Diyanet İşleri Başkanları Prof. Dr. Ali Bardakoğlu ve Prof. Dr. Mehmet Görmez’den takdir ve teşekkür belgeleri aldı.

27 Yıllık Kestanepazarı Mazisi

1988 yılında Kestanepazarı Kur’ân Kursu hocalığına başlayan Ramazan Dağdelen, Kestanepazarı’nda hizmet verdiği süre boyunca; “Elimden geldiği kadar hafız yetiştirmenin yollarını aradım, bana verilen mesai saatleri hiç önemli değildi benim için. Zira öğrencilerime daha iyi eğitim verebilmek için sabahları erken, mesai bitimini gözetmeksizin de eve geç giderdim. 27 yıllık süre boyunca Kestanepazarı’nda yaklaşık 200 kadar hafız öğrenci yetiştirdim. Şu anda dahi 5, 6 öğrencim hatimle teravih kıldırıyor. Öğrencilerimden bazıları Mısır ve Lübnan’da yapılan dünya hafızlık yarışmasına katıldılar ve iki öğrencim dünya dördüncüsü oldu.” diyerek duygularını ifade etti.

Ramazan Dağdelen üç çocuk babası ve çocuklarından ikisi Kestanepazarı Mezunudur.

Kestanepazarı Eğitim Kurumları olarak Ramazan Dağdelen hocamıza özverili hizmetlerinden dolayı şükranlarımızı sunar; sağlıklı ve huzurlu ömürler dileriz.

Ramazan Dağdelen Hocamız ve Hafız Öğrencileri
Ramazan Dağdelen Hocamız ve Hafız Öğrencileri
Ramazan Dağdelen
Ramazan Dağdelen
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif