Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz Öğrencilerimizle Hasbihal Etti


Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz Kestanepazarı Eğitim Kurumları’nı ziyaret etti. Hafızlık merasimi öncesi gerçekleştirilen kısa ziyarette Yılmaz Kur’an kursu öğrencilerimizle de bir araya geldi.

9 Kasım 2015

Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi
Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Yılmaz konuşmasında şunları söyledi: “İnsan eğer zamanını iyi yönetebilirse, yani ibadete, okumaya, zaman ayırır ve okuma alışkanlıklarını geliştirirse inşallah on sene, yirmi sene sonra üniversiteyi bitirmiş, aydın münevver insanlar olur. Bu millete, bu ümmete güzel hizmetler edersiniz. Zaman çok hızlı geçiyor; bir başladığını duyuyorsunuz, bir de bittiğini görüyorsunuz. 1996 yılında 11 yaşındaydım. Sizin gibi İmam Hatip okuluna girdim. 1. sınıftayım köyümüzde akrabamızın hanımı sordu: “Kamil bu okulda kaç sene daha okuyacaksın sen” dedi. O zaman İmam Hatipler yedi yıldı. “Yedi sene okuyacağım yenge” dedim. “O yedi yıl geçer mi yahu” dedi. Şimdi o yedi yıl geçti elli yıl oldu, zaman geçecek. O geçecek olan zamanı düşünmeyin, siz içinde bulunduğunuz zamanı düşünün. Ben burada okurken vaktimi nasıl değerlendiririm, nasıl iyi insan olurum diye düşünün. Eskiden sosyolog olan büyük İslam alimi vardı onun 3k formülü vardı. Kafa, karın, kalp. Kafa beyin, karın mide, kalpte bildiğimiz kalpti. Bu üç merkezin üçünüde sağlam doyurmalıyız.”

Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz Öğrencilerimize Sohbet Etti
Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz Öğrencilerimize Sohbet Etti
Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz, Hasan Dayhan'ı Makamında Ziyaret Etti
Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz, Hasan Dayhan’ı Makamında Ziyaret Etti
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif