Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı, Muğla İl Müftülüğü, Özlüce Köyü Muhtarlığı ve Özlüce Köyü Kalkınma Kooperatifi ile ortaklaşa düzenlediği “Özlüce Köyü Bahar Şenliği ve Kur’an Ziyafeti” programı, Özlüce Köyü Meydanı’nda gönülleri fethetti.

Programda Kur’an ziyafetinin yanı sıra bahar şenliği kapsamında çocuklara yönelik oyun ve etkinlikler gerçekleştirildi.

aa
Özlüce Köyü Bahar Şenliği ve Kur’an Ziyafeti Programı Gönülleri Fethetti

Fidan Dergisi’nin medya sponsoru olduğu, sunumunu Kestanepazarı Basın-Yayın ve Enformasyon Müdürü (Özlüce Köyü doğumlu) Nurkan Boz’un gerçekleştirdiği programa; Muğla İl Müftü Yardımcıları Kazım Aşlık ve Hüseyin Küçükoğlu, Muğla Müftülüğü Şube Müdürü Hüsamettin Kirazlar, Kavaklıdere İlçe Müftüsü Kadir Küçük, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Özlüce Köyü Muhtarı Muharrem Demircan, Özlüce Köyü Kalkınma Kooperatifi Başkanı Okan Yılmaz, Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman ve Kestanepazarı hafızlarından Kur’an tilaveti dinlemek isteyen Kur’an gönüllüleri katıldı.

Program öncesi Muğla İl Müftü Yardımcısı Kazım Aşlık, Özlüce Köyü Camii’nde cemaate vaaz etti.

Protokol Konuşmalarında Kestanepazarı Anlatıldı

Programın açılış konuşmasında Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman, katılımcıları yönetim kurulu adına selamlayarak “Kestanepazarı 1945’ten bugüne Ege Bölgesi’nde hafız fabrikası gibi Kur’an bülbülleri yetiştiren bir müessese, Kestanepazarı Camii İmam-Hatibi Merhum Kurra Hafız Salih Tanrıbuyruğu’nun üç-beş talebe ile temelini attığı bu kurum bugün mezunlarıyla ülkemizin her bölgesinde hizmet ediyor. Kurumlarımızda ücretsiz olarak eğitim gören öğrencilerimizin ihtiyaçları siz değerli hayırseverlerin bağışlarıyla devam ediyor.” sözleriyle kurumlarımızı ve hizmetlerini özetledi.

Muğla İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Küçükoğlu yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür ederek “Değerli davetliler güzel bir günü hep birlikte gönül birliğiyle ihya ediyoruz. Burada Kur’an tilavet eden hafızları dinlerken duygulanmamak mümkün değil” sözleriyle Kur’an okunan ortamın güzelliklerinden bahsetti.

Programda; Muğla Menteşe İlçe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Özlüce Köyü Muhtarı Muharrem Demircan ve Özlüce Köyü Camii İmam-Hatibi Kadir Ceylan da kısa bir konuşma yaparak halkı selamladı ve Kestanepazarı’na teşekkür etti.

aa
Program Sonrası Davetlilere Muğla’nın Meşhur Yemeklerinden İkram Edildi

Türkiye Dereceli Hafızlarımız Kur’an Tilavet Etti

Kestanepazarı mezunu meşhur okuyucuların ve öğrencilerimizin yer aldığı programda; Manisa Sultan Camii İmam Hatibi Hafız Cemil Tombak, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Yasin Uslu, İzmir Karşıyaka Soğukkuyu Merkez Camii Müezzini Enes Hamdemirci, İzmir Bayraklı Sancak Camii İmam Hatibi Hafız Yunus Emre Vural ve öğrencilerimizden İlahiyat Fakülteleri Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma İzmir Birincisi Hafız Osman Bostancı Kur’an tilavet etti.

Özlüce Köyü’nden, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Kestanepazarı’na gelerek Hatay Kur’an kursumuzda eğitim hayatına devam eden Özlüceli Emre Boz ve Muğlalı Enes Karaduman da Kur’an tilavet ederek programın coşkusunu arttırdı.

Mezunlarımızdan Hatipler İlahi Grubu Solisti Harun Gün, seslendirdiği ilahilerle kulakların pasını sildi.

Rahmet damlalarının şahitlik yaptığı programda

Özlüce Köyü Bahar Şenliği ve Kur’an Ziyafeti programı mezunlarımızdan Muğla Kavaklıdere İlçe Müftüsü Kadir Küçük’ün yaptığı dua ile sona ulaştı.

Program sonunda davetlilere Muğla’nın meşhur yemeklerinden pilav üstü et, cacık, keşkek ve aşure ikram edildi.

aa
Bahar Şenliği Kapsamında Çocuklar Gönüllerince Eğlendi
aa
Kur’an Ziyafetine Özlüceliler’n Yanı Sıra Muğla İli ve Çevre İlçelerden Birçok Kur’an Dostu Katıldı 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.