Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Ortaokullar Arası Genç Seda Birincisi Yine Kestanepazarı’ndan

İmam Hatip Ortaokulları arasında yapılan Genç Seda Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İzmir Güney Bölge Birincisi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kestanepazarı Kur’an Kursu öğrencileri arasından çıktı. Geçtiğimiz yıl Ortaokullar Arası Genç Bilaller Güzel Ezan Okuma İzmir Güney Bölge Birincisi Halil İbrahim Durut, bu yıl da Genç Seda Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Birincisi oldu.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilimizde Kuzey ve Güney olmak üzere iki bölgeli olarak yapılan Ortaokullar Arası Genç Seda Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasına 18 okul katıldı. Tire Mehmet Oruç İmam Hatip Ortaokulu ev sahipliğinde yapılan yarışmaya kurumumuz adına geçen yılın Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması İzmir Güney Bölge Birincisi Hisar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Öğrencisi Hafız Halil İbrahim Durut katıldı. Bakara Suresi 153- 157 ayetleri okuyan Hafız Halil İbrahim Durut 500 üzerinden 484 puanla yarışmayı birinci olarak tamamladı.

İKİNCİLİK İÇİN KURA ÇEKİLDİ

Yarışmada, Fetih Suresi 27-29 ayetlerini okuyan Bayındır Hacı İsmail Akdağ İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Efekan Kiraz ile Tevbe Suresi 123-129 ayetlerini okuyan Buca Çakabey İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Nurullah Sarıtaş, 473’er puan aldı. Bunun üzerine iki öğrenci arasında kurallar gereği kura çekimine gidildi. Kura sonucunda Efekan Kiraz ikinci olurken, bir dönem Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda Kur’an eğitimi almış olan Nurullah Sarıtaş 3. oldu.

ÜST ÜSTE İKİNCİ BİRİNCİLİK

Geçtiğimiz yıl da Narlıdere İmam Hatip Ortaokulu ev sahipliğinde Narlıdere Huzurevi’nde yapılan İzmir Güney Bölge İmam Hatip Ortaokullar Arası Genç Seda Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nı Kestanepezarı Kur’an Kursları ve Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Hüseyin Yörük birincilik ile tamamlamıştı.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif