Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Öğrencimiz Rafet Öztürk “Genç Sedâ” İzmir Birincisi Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Genç Sadâ” isimli Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması il elemelerinde öğrencimiz Ubeydullah Rafet Öztürk İzmir birincisi oldu.

Erdoğan Akyüz, Ubeydullah Rafet Öztürk

Yarışma Karabağlar Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi (AİHL) organizatörlüğünde Kilimcitepe Camii’nde gerçekleşti. İzmir’de bulunan onlarca AİHL arasından 16 öğrenci okulları adına yarışmada Kur’an tilavet etti.

“Sizin En Hayırlınız Kur’an-ı Öğrenen ve Öğretenlerinizdir”

Yarışmanın ev sahibi Yunus Emre AİHL Müdürü Osman Teğiş selamlama konuşmasında katılımcılara teşekkür ederek “28 Şubat gibi bir günde böyle anlamlı bir yarışmanın yapılması ve sizlerin de burada olmanız çok güzel. Yarışmaya maddi ve manevi katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Karabağlar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdoğan Akyüz “Peygamber efendimiz bize en hayırlımızın Kur’an-ı öğrenen ve öğreten olduğunu söylüyor. Ne mutlu burada bu kutlu görevi yerine getiren okullar var. Allah imam hatiplerimizin, Kur’an kurslarımızın ve Kestanepazarı gibi kurumlarımızın sayısını arttırsın” sözleriyle bu tür yarışmaların kaybedeninin olmadığını ifade etti.

Yarışmada Dereceye Giren Öğrenciler ve Okulları

Yarışmada dereceye giren talebeler ve temsil ettiği okullar şöyle açıklandı; İzmir AİHL öğrencimiz Ubeydullah Rafet Öztürk birinci, Torbalı AİHL’den Semih Güneş ikinci, Ödemiş AİHL’den Selman Özbiçer üçüncü olarak dereceye girdi.

Genç Sadâ sonunda yarışmacı öğrencilere katılım belgesi takdim edilirken, dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Yarışma sonunda programı takip eden misafirlere ikramlarda bulunuldu.

Semih Güneş (Torbalı AİHL), Selman Özbiçer (Ödemiş AİHL), Ubeydullah Rafer Öztürk (İzmir AİHL)
Mustafa Yaman, Rafet Öztürk, Ali Koç
Rafet Öztürk’ü Destekleyen Kestanepazarı Öğrencilerimiz ve Hocaları
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif