Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Öğrencimiz Ömer Baydar Türkiye Finalleri’nde

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü’nde bulunan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencisi Ömer Baydar, Kur’an Kursları Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Türkiye Finalleri’ne yükseldi.

YARIŞMAYA İLÇE BİRİNCİLİĞİ İLE BAŞLADI Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan Türkiye Geneli Kur’an Kursları Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na katılan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencisi Ömer Baydar, Hafızlık Hocası Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Yasin Uslu ile ilk olarak Karabağlar İlçesi’nde birinci oldu.

Hafızlık Yarışması Dünya Üçüncüsü Hocası Yasin Uslu’nun da desteği ile yarışmanın etaplarına devam eden öğrencimiz Ömer Baydar, ardından İzmir İl Geneli ve Bölge Finalleri’ni de birincilikle tamamlayıp Ankara’da yapılan Türkiye Finali Ön Elemesi’ne katılmaya hak kazandı.

TÜRKİYE FİNALİ KÜTAHYA’DA
Ankara’da Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleşen ve Türkiye genelinden 17 öğrencinin katıldığı ön eleme turunda da başarılı olan öğrencimiz Baydar, ilk 7’ye kalarak 7 Temmuz’da Kütahya’da yapılacak olan Türkiye Finalleri’ne katılmaya hak kazandı.

Ömer Baydar Hafız Yasin Uslu
Ömer Baydar
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif