Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu öğrencilerimize Selçuk-Efes Antik Kenti, Meryem Ana, Şirince ve İsa Bey Camii gezisi düzenlendi. 

İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kentini rehber eşliğinde gezen öğrencilerimize kentin tarihi hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Kentin tarih öncesi dönemden başlayarak Helenistik, Roma, Doğu Roma, Beylikler ve Osmanlı dönemleri boyunca yaklaşık 9000 yıl kesintisiz yerleşim alanı olarak kullanılan kültürün ve ticaretin merkezi olan bir liman kenti olduğu belirtilmiştir. Kentte farklı farklı milletlerin yaşaması dolayısıyla çeşitli medeniyetlere ait eserleri görmek de mümkündür. 

Öğrencilerimiz Anadolu Türk mimarisinde ayrıcalıklı bir yere sahip olan Selçuk İsa Bey Camii’nde öğle namazını kıldılar. Öğrenci velimiz olan caminin İmam Hatibi Şehit babası İbrahim Taşdemir hocamız caminin tarihi hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi.

İbrahim Taşdemir hocamız, gezi faaliyetini organize eden Kestanepazarında görevli tüm personellere ve Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetimine teşekkür etti. 

Geziden son derece mutlu olan öğrencilerimiz bol bol hatıra fotoğrafı çekildiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.