Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Öğrencilerimiz Zafer Yaman’a, Memleketinde Hafızlık Merasimi Düzenlendi

Öğrencimiz Zafer Yaman için, memleketi Manisa Alaşehir Serinyayla Köyü’nde hafızlık merasimi düzenlendi. Kestanepazarı eğitimcileri ve öğrencileri de Yaman’ı en mutlu gününde yalnız bırakmadı.

Merasim programına Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu hocalarımızdan Sadık Daştan, Mesut Güner ve öğrencimizin hafızlık hocası Bayram Güzelhan katıldı.

Öğrencilerimizden Kur’an Kursları Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Birincisi Abdulkadir Şen Kur’an-ı Kerim tilavet ederek, ilahiler okudu. Mezunlarımızdan Alaşehir Garaj Camii İmam-Hatibi Musa Çalışkan da merasimimize katılarak Kur’an-ı Kerim okudu. Serinyaylalılar düzenlenen programla unutulmaz bir gün yaşadı.

Hafız öğrencimizin ailesi, yemek ve ikramlarla sevincini davetlilerle paylaştı.

Programda Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Gazi Pehlivan ve Lise Yurdu Müdür Yardımcısı Ali Koç kurumlarımız ve eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Merasime katılan Alaşehir İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit konuşmasında; “Bugün çok güzel bir gün yaşıyoruz. Buraya gelerek bizleri mutlu eden Kestanepazarı’na teşekkür ediyoruz.

Hafızımızın ailesini tebrik ediyorum. Serinyayla Köyü başarılı öğrencilerini Kestanepazarı’na gönderen bir yerdir.

Müftülüğümüz her zaman Kestanepazarı’nın destekçisi olmuştur. 2012 yılında yapmış olduğumuz Kur’an ziyafeti programı hala Alaşehirlilerin dilindedir.” sözleriyle kurum temsilcilerine teşekkür etti.

 

a
Öğrencimiz Zafer Yaman’ın Memleketi Serinyayla Köyünde Hazfızlık Merasimi Düzenledik
a
Hafız Zafer Yaman, Ailesi ve Hocası
a
Kestanepazarı Ekibi, Zafer Yaman’ı Mutlu Gününde Yalnız Bırakmadı
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif