Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Öğrencilerimiz Uygulamalı Derslerle Mesleki Yeterliliklerini Artırıyor

Lise yurdu öğrencilerimiz mesleki tatbikatlar kapsamında geleceğe hazırlanıyor.

Yrd. Doç. Dr. Rahim Tuğral’ın imamlık müezzinlik kitabı referans alınarak, yapılan uygulamalar, Kestanepazarı öğrencilerinin mesleki bilgi ve yeteneklerini arttırma amacıyla düzenleniyor.

Öğrencilerimiz Kefenleme Tatbikatında Mesleki Bilgilerini Arttırmanın Yanı Sıra, Hayat ve Ölüm Arasındaki İnce Çizgiyi de Kavrama Fırsatı Yakaladı

Öğrencilerimiz 1 hafta süren programda, imamlığın şartları ve imamete ehil olma, cemaat namazları; Cuma, teravih, vitir ve cenaze namazı, cenaze kefenleme, ezan, kamet, sala okuma ve vaaz verme, namaz sonrası dualar ve tesbihatta dikkat edilecek hususlar konularında eğitim gördü.

Meslek bilgisi derslerine; İbrahim Ceyhan, Rıdvan Kırkağaç, Süleyman Süngü, Emin Arıkan, Hüseyin Yavaş, Durmuş Akkan, Musa Şenol, Selçuk Satılmış, Ramazan Koç, Muhammet Karabacak ve Sırrı Özdemir gibi İzmir’in önde gelen vaiz, Kur’an Kursu Öğretmeni, imam-hatip ve müezzin-kayyımları girdi.

Öğrencimiz Abdullah Kuluç'un Cuma Namazı Tatbikatinden Bir Kare
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif