Öğrencilerimiz Ramazan’da İzmir Camilerini Şenlendiriyor

Her yıl Ramazan ayında onlarca camide mukabele okuyan ve yüzlerce camide irşad programlarına katılan Kestanepazarı öğrencileri bu Ramazanda da İzmir’in camilerini şenlendirecekler.

Hafızlarımız bu yıl da İzmir’in metropol ilçelerinde bulunan yaklaşık 40 büyük camide İkindi namazı öncesi mukabele okuyacak.

Her yıl olduğu gibi Teravih Namazı uygulamaları bu Ramazanda da devam edecek. Teravih namazlarında İzmir’in tüm ilçelerine gruplar halinde hem tatbikat hem de irşad uygulamaları için ekipler halinde gidilecek. Teravih öncesi vaazlar yapılacak, hafız öğrencilerimiz namaz kıldıracaklar ve müezzinlik yapacaklar.

Geleneksel olarak devam eden hatimle teravih namazı kıldırılması yine 4-5 camide hafızlarımız tarafından gerçekleştirilecek.

Geleneksel İftar Sofraları Kurulacak

Her yıl Ramazan ayı boyunca hayırseverlerle öğrencilerimizin bir araya geldiği Geleneksel Kestanepazarı İftar Sofraları bu yıl da kurulacak. Öğrencilerimize iftar ve sahur yemeği ikram etmek isteyen onlarca hayırsever bu yıl da bu güzelliği sürdürecekler.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif