Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu 5. sınıf hafız adayı öğrencilerimize Konak Oyun ve Oyuncak Müzesi, Agora ve Kadifekale gezisi düzenlendi. Gezi; öğrencilerimizin ders öğretmenleri, eğitmenler ve Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Sosyal Faaliyetler Sorumlusu Halil İbrahim Atakan eşliğinde gerçekleşti.

Vaktin su gibi aktığı gezi Konak Varyant’ta bulunan Oyun ve Oyuncak Müzesi ile başladı. Öğrencilerimiz, oyun ve oyuncak müzesinde; eski zamanlar ve günümüzde kullanılan çeşitli oyuncakları inceledi, farklılıklarını ve benzerliklerini keşfetti. Ayrıca öğrenciler, oyuncakların özellikleri hakkında düşüncelerini birbirleriyle paylaştı.

Agora ve Kadifekale bölgelerinde bulunan tarihi eserleri ve tarihi mekânları gezen öğrencilerimiz bu bölgelerde yaşayan medeniyetler hakkında bilgi edindi. Öğrencilerimiz, İkindi Namazını ise Konak Müftülüğü Hava Şehitleri Camiinde kıldı.

Söz konusu etkinlik, Kadifekale gezisi ile son buldu.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, yatılı eğitim gören öğrencilerin eğitim ve öğretim başarılarının artmasında bu faaliyetlerin çok büyük önem arz ettiğini belirtti. Taşçı, “Öğrencilerimizin tarihi ve kültürel ögeleri bizzat yerlerinde görmeli, bunların bulundukları mekânlara ziyarette bulunmaları son derece faydalıdır. Bu şekilde öğrencilerimiz hem gezerek mutlu olmakta hem öğrenmekte hem de ülkemizin kültürel zenginliklerini yerlerinde görerek tarihi bilinçlerini geliştirmektedir.”dedi.

Gezi faaliyetini organize eden Halil Taşçı; ders öğretmenlerine, emeği geçenlere ve faaliyetin gerçekleşmesini sağlayan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetimine teşekkür etti. 

Öğrencilerimiz geziden son derece mutlu oldu ve bol bol hatıra fotoğrafı çekildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.