Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Öğrencilerimiz Kitapla Buluştu

Kestanepazarı Eğitim Kurumları tarafından teşvik edilen, okuma alışkanlığını artırmak amacıyla yapılan kitap sergileri zincirine bir halka daha eklendi. Bir ay içerisinde açılan ikinci sergi öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

kitap-sergisi-30-kasim-2016-4

Kestanepazarı Kampüsü içerisinde yer alan Hatay Kur’an Kursu A blok binası içerisinde açılan sergide onlarca yazarın tarih, kişisel gelişim ve İslam dini alanında yazdıkları 200 yeni kitap, öğrencilere tanıtılmasının ardından kütüphanelere konulacak.

Hedeflerinin kampüs içerisinde yer alan üç kütüphaneye, her yıl 150 yeni kitap eklemek olduğunu belirten organizasyon sorumlusu Kestanepazarı Yurt Müdürü Halil Taşcı: “Sergilerde ki amacımız tedarik ettiğimiz yeni kitapları kütüphane raflarına kaldırmadan öğrencilerin ilgisini çekmek, kitap tanıtımı yapmak, okumaya teşvik etmek.” diye konuştu.kitap-sergisi-30-kasim-2016-2

Açılan sergiyi gezen öğrenciler kitapları dikkatle incelemenin yanı sıra sergiyi organize eden Halil Taşcı ile kitap okuma alışkanlığı üzerine sohbet etti.

kitap-sergisi-30-kasim-2016-3 kitap-sergisi-30-kasim-2016-1

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif