Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Öğrencilerimiz “Eş-Şitâü’l-Âhir” Programıyla Eğitim-Öğretim Dönemine Ara Verdi

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Tiyatro Topluluğu’nun düzenlediği dönem sonu programı “Eş-Şitâü’l-Âhir” (Son Kış Veda Gecesi) öğrencilerimizin büyük katılımı ve heyecanla geçti.
20 Ocak 2016

Gecenin yönetmeni Hatay Kur’an Kursu Yurt Müdürü Hali Taşcı ve kulüp öğrencileri programda yeteneklerini sahneye koydu. Programa, Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman, idareciler, hocalar, misafirler ve öğrenciler katıldı.

Eş-Şitâül Âhir'de Diriliş Kestane
Eş-Şitâül Âhir’de Diriliş Kestane

 

Programda; öğrencilerin yurt hallerini anlatan “Diriliş Kestane”, sohbet programı “Kestanepazarı Mezunu Şalvarlı Halil Hoca ile Anılar ve Sorular” skeci, şiir dinletisi, devlet adamları tiplemelerinin yer aldığı “Siyasetten Kıyamete”, yurt yöneticilerinin taklitlerini içeren “Yöneticilerden Seçmeler”, Kestanepazarı’ndaki farklı yeteneklere sahip öğrencilerin yarıştığı “Yetenekli Kestane” ve kurumda gelişen olayları aktaran “Kestanepazarı Haber Bülteni” yer aldı. Çeşitli sahne gösterilerinin de yer aldığı programda öğrencilere kahkahalarla dolu bir akşam yaşatıldı.

Siyasetten Kıyamete Skeci
Siyasetten Kıyamete Skeci

Eğlencede konuşan Mustafa Yaman öğrencilere: “Hepiniz zorlu bir yıl geçirdiniz, bu akşam buraya kafa dinlemeye geldik. Derslerinizdeki başarıdan dolayı hepinizi tek tek tebrik ediyor. Ailelerinize de sizler aracılığı ile teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yurt Müdürü Mehmet Kandemir ise Eğitimin sadece okulda olmadığını ve tatillerde de hayatın devam ettiğini vurgulayarak; “Evlerinize gidince her gün Kur’an ve mealini okuyun ve öyle yaşayın ki çevrenizdekilerde sizlerden etkilenerek hayatlarına Kur’an ve meal ile şekil versin.” sözleriyle hayatın bir eğitim süreci olduğunu vurguladı.

Tiyatro Kulübü Öğrencileri

Murat Alten, Hüseyin Özdemir, Berkay Türe, Muhlis Emin Özarslan, Ömer Faruk Demirağ, Musa Şahan, Fatih Tiril, Ali İhsan Uydaş, Masum Akıncı, Halil Kandemir, Muhammed Fatih Özcan, Bayram Yalım, Emre Avcı, Metin Aytekin, Hasan Kağan Deniz, Tevfik Göçen, Furkan Yağcı, Hakkı Karakaya, Fatih Akmaz, Burak Tuncer, Muhammed Çimen, Emre Boz

Şiir Dinletsi
Şiir Dinletisi
Siyasetçilerin Taklitleri Yapıldı
Siyasetçilerin Taklitleri Yapıldı

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif