Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nce koordinasyonu yürütülen 6. Uluslararası Arapça Yarışmaları kapsamında İmam Hatip Ortaokulları Arapça Yarışması Türkiye Finalleri Kayseri’de gerçekleştirildi.

Arapça Yarışmaları Koordinasyon Kurulu Üyesi Adem Varıcı, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezindeki final öncesi yaptığı açıklamada, Türkiye’de Arapça öğretimini geliştirmek, modern metotlarla Arapçayı sevdirerek öğretmek ve Arapçanın önemini kavratmak maksadıyla “Arapça Öğretimini Geliştirme Projeleri” kapsamında düzenlenen Arapça Yarışmalarının bu yıl altıncısının yapıldığını söyledi.

“Videonu çek gönder” yöntemiyle yapılan il ve bölge yarışmalarda 1401 video gönderildi ve jüriler tarafından tek tek incelendi.

Kestanepazarı Hatay Kur’ân Kursu Öğrencileri, okulları Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu adına katıldığı 6. Uluslararası Arapça Yarışmasında bölge birinciliğinin ardından Kayseri’deki finalde yarıştılar.

Öğrencilerimiz Türkiye İkincisi Oldu

Türkiye genelinde 10 bölge üzerinden yapılan değerlendirmelerden sonra finalde 10 okul performanslarını sergiledi. Arapça hikâye canlandırmada ortaokul kısmından toplamda 259 okuldan 1031 öğrenci yarışmalara katıldı.

Kestanepazarı Hatay Kur’ân Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, Hasan Akburak ve Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu Arapça Öğretmeni Şule Demir ve diğer öğretmenlerin büyük desteğiyle yarışmaya hazırlanan Ali Tahir Kadıoğlu, Ahmet Selçuk Türkmen ve Hüseyin Türkmen finalde güzel bir performans sergilediler ve Türkiye ikincisi oldular.

Yarışmada Kocaeli İzmit Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu birinci; Rize Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri üçüncü oldu.

Lise Öğrencilerimiz Finalde Bölgemizi Başarıyla Temsil Etti

Arapça yarışmaları lise kategorisinde Metin Canlandırma dalında bölge birincisi olan Kestanepazarı, İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsmail Şengör ve Arapça Bilgi Yarışması’nda İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve bölgemizi temsil eden öğrencilerimizden Ahmet Keskin, Özgür Akzeybek, Tayfun Şahin ve Enes Tekin’den oluşan bilgi yarışması grubu da Türkiye finalinde bölgemizi başarıyla temsil ettiler.

Kestanepazarı’ndan Yarışmacılara Teşekkür

Kestanepazarı’ndan yapılan açıklamada, 6. Uluslararası Arapça Yarışmalarında il, bölge ve Türkiye finallerine, çeşitli İmam Hatip okullarını temsilen katılan Kestanepazarı öğrencileri tebrik edildi. Yarışmalara katılan öğrencilere; onların yarışmalara hazırlanmasında emeği geçen tüm hocalara, eğitimcilere ve çalışanlara teşekkür edildi. Sonraki yıllarda da Kestanepazarı’nın yarışmacı öğrencilere ve yarışmalara olan desteğinin devam edeceği belirtildi.

Şiir Okuma Yarışmasında Muş Birinci Oldu

Arapça şiir okuma kategorisinde Muş Merkez Farabi İmam Hatip Ortaokulu birinci, Balıkesir İvrindi İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Mardin Midyat İmam Hatip Ortaokulu üçüncü oldu.

Arapça çocuk şarkıları okuma kategorisinde ise Bursa Gemlik İmam Hatip Ortaokulu birinci, Erzurum Pasinler İbrahim Hakkı İmam Hatip Ortaokulu ikinci ve Amasya Suluova İmam Hatip Ortaokulu üçüncü oldu.

Dereceye girenlere madalyaları ve belgeleri Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Öğrencilerimiz Arapça Yarışmasında Türkiye İkincisi Oldu
Öğrencilerimiz Arapça Yarışmasında Türkiye İkincisi Oldu
Öğrencilerimizin "Hikaye Canlandırma" Dalındaki Sahne Performansları
Öğrencilerimizin “Hikaye Canlandırma” Dalındaki Sahne Performansları
Öğrencilerimiz ve Emeği Geçen Öğretmenleri
Öğrencilerimiz ve Emeği Geçen Öğretmenleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.