Öğrencilerimiz Arapça Yarışması İzmir Birincisi Oldu

Akademi Lisan ve İlmî Araştırmalar Derneği tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Arapça Yarışmalarının il elemeleri gerçekleştirildi.
800 İmam Hatip Lisesi, 905 İmam Hatip Ortaokulu ve 3 Uluslararası İmam Hatip Lisesi’nden rekor düzeyde öğrenci başvuru yaptı. Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencileri de Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu adına 6. Uluslararası Arapça Yarışmalarına katıldı. Arapça Hikaye ve Şiir dalında yarışmaya katılan öğrencilerimiz, Yurt Yöneticisi Halil Taşcı eşliğinde yoğun bir şekilde çalışarak yarışmaya hazırlandılar.

Öğrencimiz Eyüphan Akça Şiir dalında katıldı.

“Arapça Hikaye Canlandırma” dalında ise Ali Tahir Kadıoğlu, Ahmet Selçuk Türkmen ve Hüseyin Türkmen il birincisi oldu.

Öğrencileri yarışmaya iyi bir şekilde hazırlamak için kurs Arapça hocalarından Hasan Akburak, Şaban Şerif, Salih Sabancı ve okul Arapça öğretmenlerinden Şule Demir gayret sarf ettiler. Yurt Yöneticisi Halil Taşcı ise diksiyon, sahne ve mimik çalışması yaptırarak öğrencilerle birebir ilgilendi.

Türkiye Finali Kayseri’de Yapılacak

Yarışmaların  Türkiye  finaline  ve  ödül  törenine  ise  bu  yıl  ülkemizin en  köklü  sivil  toplum  kuruluşları arasında  yer  alan  Kayseri  İmam Hatip  Lisesi  Mezunları  Derneği  KİMDER  büyük  bir  destekle  ev  sahipliği yapacak. 20-21-22 Mayıs 2015  tarihlerinde  icra edilecek  olan Türkiye finalleri, 23 Mayıs 2015  tarihinde birçok uluslararası, ulusal ve yerel yayın yapan televizyon kanallarında yayınlanacak olan  görkemli bir ödül töreni ile son bulacak.

Öğrencilerimiz Arapça Hikaye Yarışması İzmir Birincisi Oldular
Öğrencilerimiz Arapça Hikaye Yarışması İzmir Birincisi Oldular
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif