Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Özel Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu Konferans Salonunda “Ayet ve Hadisler Işığında Adab-ı Muaşeret Sohbetleri” gerçekleştiriliyor. Yurt Müdürü Mehmet Kandemir’in haftalık olarak yaptığı sohbetlere öğrenciler gönüllü katılıyor.

kandemirsohbetleriweb1Bütün meselelerinin öğrencilere doğruları anlatmak olduğunu ifade eden Kandemir,  Hz. Peygamberi örnek alan Kur’an ve sünnete uygun, dinine, vatanına sadık, faydalı nesiller yetiştirmek amacıyla “Ayet ve Hadisler Işığında Adab-ı Muaşeret Sohbetleri’ni gerçekleştiriyoruz. Bu sohbetlerde öğrencilerden gelen soruları cevaplıyor onların talep ettikleri konuları ele alıyoruz. Ayrıca her sohbetimizde Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’na sorulan günümüz meselelerine dair 213 soru ve cevaptan sırayla her hafta birisini okuyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve Milli Eğitim Müfredatına uygun olarak hareket ediyoruz.” diye konuştu.

Kandemir, gerçekleştirilen sohbetlerde çevre bilinci, toplumda yaşam, alkol-sigara ve uyuşturucu maddelerin zararları konularında öğrencileri bilinçlendirmeye çalıştıklarını ifade etti.kandemirsohbetleriweb2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.