Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Nuri Zararsız Hoca, Kur’an Kursuna Katılan Vatandaşlara Mezuniyet Töreni Düzenliyor

İzmir Karabağlar Müftülüğü Yeşilyurt Ulu Camii İmam-Hatibi Nuri Zararsız “Tecvitli Kur’an-ı Kerim Öğrenme” kursuna katılan 51 kişi için mezuniyet programı düzenledi.

Üç yıldır halka tecvitli Kur’an dersi veren Zararsız, her sene mezuniyet programları düzenleyerek kursiyerlere belgelerini takdim ediyor.

 

Yeşilyurt Ulu Camii İmam Hatibi Nuri Zararsız, Kur'an Kursuna Katılanların Belgelerini Mezuniyet Töreni Düzenleyerek Veriyor

İzmir İlçe Müftüleri Kursiyerlere Belgelerini Takdim Etti

Yaşları 11 ila 83 arasında değişen 51 kursiyere katılım belgeleri Karabağlar Müftüsü Abdülcebbar Altun, Bodrum Müftüsü Emin Arık, Narlıdere Müftüsü Latif Topçu ve Çamoluk Müftüsü Yusuf Yaşar tarafından verildi.

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği Ulu Cami’deki programda duygulu anlar yaşandı.

Kur’an Öğrenmenin Yaşı Yoktur

Mezuniyet programına konuşmacı olarak katılan DEÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım; “Kur’an öğrenmenin yaşı yoktur. İstedikten sonra herkes öğrenebilir ve rahatlıkla okuyabilir. Bunun en güzel örneklerini bugün burada görüyoruz” dedi.

Bizler Yediden Yetmişe Kur’an Okumanın Mutluluğunu Yaşıyoruz

Yeşilyurt Ulu Camii İmam-Hatibi Nuri Zararsız, mezuniyet programında yaptığı konuşmada “Hayatımızın harabeye dönüşmemesi ve gönül dünyamızın imarı Kur’an’la mümkündür. Gördüğünüz gibi bizler yediden yetmişe Kur’an okumanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aramızda Kur’an okumasını bilmeyen kardeşlerimiz varsa, bu mutluluğu onların da yaşamasını istiyoruz” dedi.

Zararsız konuşmasında, önümüzdeki yılda da Kur’an-ı Kerim öğretimine hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.

Program sonunda, Nuri Zararsız Hoca’ya Kur’an eğitimi için yaptığı gönüllü hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

Haber: Karabağlar Müftülüğü

Tecvitli Kur’an-ı Kerim Öğrenme Kursu 2012 Yılında Yaşları 11 ile 83 Arasında Değişen 51 Kişi Mezun Etti
Kursiyerlere Belgelerini, Merasime Katılan Müftüler Takdim Etti - Fotoğraf: Bodrum Müftüsü Emin Arık
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif