Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Nurettin Yıldız Hocadan Kestanepazarı’na Ziyaret

Nurettin Yıldız hoca, Kestanepazarı öğrencileri ile b blok konferans salonunda öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle sorulu cevaplı sohbet gerçekleştirdi.
9 Aralık 2015

Nurettin Yıldız Hoca Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi
Nurettin Yıldız Hoca Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Yıldız, öğrencilere, elindeki şişede bulunan suyu kastederek, “Ölçek ve kap olmadan bu suyu nasıl ölçersiniz?” diye sordu. Soru üzerine öğrenciler “Yere dökerek, kapladığı alandan yola çıkarak ölçebiliriz” gibi farklı cevaplar verdiler. Bazı öğrenciler, “Kap olmadan bunu ölçmemiz imkânsız.” dedi, bazıları da farklı yöntemler söyledi.

Nurettin Yıldız Hoca Öğrencilerle Sorular Yönletti
Nurettin Yıldız Hoca Öğrencilerle Sorular Yönletti

Nurettin hoca, kap olmadan suyun asla ölçülemeyeceğini söyleyerek; Kur’an’ın iyi bir şekilde anlaşılıp, kavranması gerektiğini; öğrenilen diğer bilgilerin de ancak Kur’an’la test edilebileceğini ve edilmesi gerektiğini vurguladı. Aksi takdirde, bir şablon yani kap olmadan, doğrunun yanlıştan ayırt edilebilmesinin pek mümkün olmayacağını belirtti.

Yıldız, hafızların Kur’an’ı koruyan birer kap olduklarını belirterek; “Bundan 1400 yıl önce sahabeler Kur’an’ı ezberleyerek nasıl korudularsa, sizler de Kur’an’ı koruyan birer şahsiyet olacaksınız. Sizin üzerinizde Allah, Kur’an’ı koruyacak.” dedi.

Yıldız; “Allah’tan iki isteğim var: Birincisi, darbe üstüne darbe yemiş olan bu milleti, bundan 30-40 yıl sonra ümmetin serdarı eylesin. İkinci isteğim ise, bizi unutmayın ve hayırla yâd edin.” ifadeleriyle genç hafızlardan dualarını eksik etmemelerini istedi.

Program sonunda Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan tarafından Nurettin Yıldız hocaya çiçek takdim edildi.

Hasan Dayhan, Nurettin Yıldız Hocaya Çicek Takdim Etti
Hasan Dayhan, Nurettin Yıldız Hocaya Çicek Takdim Etti

Nurettin Yıldız Hoca, Hasan Dayhan'ı makamında Ziyaret Etti
Nurettin Yıldız Hoca, Hasan Dayhan’ı makamında Ziyaret Etti

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif