Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Muğla Menteşe Müftülüğü görevlilerinden oluşan heyet, Muğla Kur’an Kursu’nun açılış öncesi hazırlıkları kapsamında Kestanepazarı’na inceleme ziyareti gerçekleştirdi.

Heyet, hafızlık eğitimi, öğrenci seçimleri, hafızlık proje uygulamaları, İslami İlimler, öğrenciler için oluşturulacak fiziki mekânlar, resmi prosedürler, resmi işleyiş uygulamaları, büro ve evrak işleri gibi birçok konuda bilgiler aldı.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Kurs Yöneticisi İsa Özgen, Yurt Yöneticisi Halil Taşcı  ve Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurt Müdürü Zübeyir Kuyubaşı farklı yönleriyle Kestanepazarı’nda yapılan uygulamaları anlattı. 

Heyet, Kestanepazarı Sosyal Tesisler Binasında öğrenciler için oluşturulan atölyeler ve faaliyet alanlarını inceledi. Sosyal faaliyet Sorumlusu Halil İbrahim Atakan heyet üyelerini atölye çalışmaları hakkında bilgilendirdi. 

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğretmenleriyle de bir araya gelen heyet, onlarla sohbet etti, istişarelerde bulundu, tecrübeler paylaşıldı. Heyet sınıflardaki hafızlık uygulamaları ve ders dinleme ortamlarını da bizzat derslere girerek gözlemleme fırsatı buldu. 

Muğla Menteşe Müftülüğü Din Görevlileri Mehmet Ali Atıcı, Nurkan Boz, Veli Kaplan, Mustafa Erkol, Abdullah Çelik, Abdullah Arslan ve Muhammed Emin Yıldız’dan oluşan heyet, öğle yemeği sonrası mescitte öğrencilerimizle birlikte öğle namazını kıldı.

Birçok yönüyle Kestanepazarı’nı yakından tanımaktan memnuniyet duyduklarını belirten heyet üyeleri, Kestanepazarı eğitim sistemini Muğla Kur’an Kursu’na taşımak için çalışacaklarını belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.