Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Karabağlar İlçe Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu, yüz yüze hafızlık eğitiminin yeniden başlaması sebebiyle Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nu ziyaret etti. Kursta alınan önlemleri de inceleyen Müftü Tüfekçioğlu öğrenci ve hocalara başarı dileklerinde bulundu.

Karabağlar İlçe Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu, Korona Virüs tedbirleri kapsamında 16 Mart’ta uzaktan eğitime geçen ve 15 Haziran’da tekrar örgün eğitime başlayan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nu ziyaret etti. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın önergesi doğrultusunda üçte bir kontenjanla açılan ve hafızlığını tamamlamak üzere olan yatılı öğrencilerin kabul edildiği kursumuzda eğitime başlayan 45 öğrenci ile bir araya gelen Müftü Tüfekçioğlu öğrencilerle sohbet etti. Hafız adaylarına yaptığı konuşmada hafızlığın önemi ve faziletlerinden bahseden Müftü Tüfekçioğlu, öğrencilere hayatlarını Kur’an yolundan ayrılmadan sürdürmelerinin önemini vurguladı.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda alınan sağlık tedbirlerini de yerinde inceleyen Müftü Tüfekçioğlu, Kestanepazarı ailesine başarılar diledi. Yapılan ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Kurs Müdürü Şaban Küçük, hocalarıyla, personelleriyle, dernek ve vakıflarıyla, Kur’an ve hafızlık eğitiminde bir marka olan Kestanepazarı’nı daha da iyi konumlara getirmek için çaba sarf ettiklerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.