Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı’ndan Yurt Dışı Bursu

Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı, Arapça alanında başarı gösteren 5 öğrenciyi Arapça Dil Bilgilerini geliştirebilmeleri için Sudan’a Yaz Kursu’na gönderdi.

İzmir’in Hatay semtindeki Özel Kestanepazarı Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda, Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı’nın himayesinde, İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitimlerine devam eden öğrencilerden Talha Metin, Halil İbrahim Teke, Bilal Fatih İdin, Furkan Karaman ve Asım Yaşar Sudan’da dil bursu kazandı. Yurtlardaki Arapça etütlerinde ve okullarındaki Arapça Dersleri’nde yüksek başarı sağlayan öğrenciler Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı tarafından eğitimlerine destek olmak ve Arapça dil becerilerini geliştirmek amacıyla Hartum’da verilecek 2 aylık Arapça Kursu için Sudan’a gönderildi.

“YABANCI DİL AYRI BİR ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR”

Yabancı dil eğitimine çok önem verdiklerini belirten Özel Kestanepazarı Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Zübeyir Kuyubaşı, “Öğrencilerimiz başarılı ve istekli olmaları halinde kendilerini tüm alanlarda hem lisede hem de üniversite ve akademik yaşamlarında sonuna kadar destekleyeceğimizi hemen her fırsatta dile getiriyoruz. Özellikle ilim yapabilmek açasından da yabancı dil ayrı bir önem arz etmektedir. İngilizce olsun Arapça olsun alanında başarılı olan ve istekli olan öğrencilerimize yurt dışında dil kursu imkânı veriyoruz” dedi.

ULUSLARARASI AFRİKA ÜNİVERSİTESİ’NDEN AKADEMİK DESTEK

Arapça yurt dışı kursu için özellikle Sudan’ı tercih ettiklerini de belirten Kuyubaşı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sudan hem Arapça dil pratiği yapmak için çok uygun bir ülke hem de bu ülkede öğrencilerimizi ahlaken ve fiziksel olarak korumamız daha kolay. Ayrıca Hartum’da bulunan Uluslararası Afrika Üniversitesi ile ortak çalışmalarımızın da olması öğrencilerimize akademik destek de sağlamaktadır. Öğrencilerimize bu eğitim imkânlarını sunabilmemizi sağlayan başta Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile değerli bağışçılarımıza teşekkür ederim.”

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif