Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Millî Kültür ve Ahlâka Hizmet Vakfı’nda Görev Değişimi

1971 yılından bu yana eğitim alanında yüzlerce öğrenciyi destekleyen, Kestanepazarı Eğitim Kurumları’nın bünyesinde hizmet veren Millî Kültür ve Ahlâka Hizmet Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısı 2 Şubat 2017 Perşembe günü Kestanepazarı Kampüsü C Blok Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Vakıf Kurucular Kurulu Temsilcisi Hasan Dayhan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Genel Kurul’da, vakfın faaliyetleri Vakıf Başkanı Lütfi Görmez tarafından okundu. Mali tablo ve tahmini bütçeler okunduktan sonra genel kurulda söz alan üyeler konuşmalar yaptı, yeni yönetim için teklif edilen üyelerin seçimi gerçekleştirildi.

Lütfi Görmez Görevi Çoşkun Akın’a Devretti

1940’lı yıllarda öğrenci olarak Kestanepazarı’na geldiğini anlatan Lütfi Görmez, öğrenci, hoca, yönetici, gönüllü olarak 70 yıldan fazla bir süre kuruma hizmet etme bahtiyarlığının kendisine nasip olduğunu belirtti. 2006’dan bu yana vakıf başkanlığını yürüten Görmez, yaptığı konuşmasında, hizmetlerinden dolayı mütevelli heyeti üyeleri başta olmak üzere Kestanepazarı adına gayret eden herkese teşekkürlerini ifade etti. Görevi Çoşkun Akın’a devrettiğini açıkladı.

Görmez’e Plaketler Takdim Edildi

Lütfi Görmez’e Kestanepazarı Eğitim Kurumları’na yapmış olduğu katkılar nedeniyle Millî Kültür ve Ahlâka Hizmet Vakfı adına Mütevelli Heyeti Üyesi Nafi Demirel,  Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Adına Başkan Hasan Dayhan, Fidan Eğitim Kurumları Derneği adına Başkan M. Necati Gürsöz’e vekaleten Çoşkun Akın plaket ve hediyeler takdim ettiler.

Genel Kurula katılan üyeler, toplantı sonrası hatıra fotoğrafı çekilerek Lütfi Görmez’i uğurladılar.

Yeni Başkan Çoşkun Akın Teşekkür Etti

Çoşkun Akın, gerçekleştirilen seçim sonrasında yaptığı konuşmada, Lütfi Görmez ve önceki mütevelli heyeti üyelerine ve özellikle Başkan Hasan Dayhan’a, 15 Temmuz sonrası yaşanılan sıkıntılı süreçte vakfa büyük destekler sağladığı için teşekkür etti. Eski Mütevelli Heyeti Üyelerine de ayrı ayrı teşekkür eden Akın, katkılarından dolayı tüm üyelere, yöneticilere, çalışanlara ve yardımseverlere şükranlarını ifade etti.

Vakıf Mütevelli Heyetine seçilen yeni üyeler, genel kurul sonrası toplanarak görev dağılımını gerçekleştirdi.

Vakıf Yönetimi ve Görev Dağılımı:

Çoşkun Akın – Vakıf Başkanı                         Hasan Dayhan – Başkan Vekili

Ahmet Özer – Genel Sekreter                      Mahir Karaşen – Veznedar

Nafi Demirel – Muhasip                                 İbrahim Özpoyraz – Üye                                          Hasan Başman – Üye

Mahir Karaşen, Ahmet Özer, Hasan Dayhan, Nafi Demirel, Coşkun Akın, Mahir Karaşen, Hasan Başman

Lütfi Görmez, Hasan Dayhan
Lütfi Görmez, Coşkun Akın

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif