Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Yeni Eğitim-Öğretim yılında siz değerli kardeşlerimin bağış ve çabalarıyla İslâm Dünyası’na 70 tane daha genç yaşta hafız kazandırmanın heyecanı ve haklı gururu içerisindeyiz. İslam Dünyasına kazandırdığımız gençlerimizin Kur’an Muhafızlığını son derece başarılı bir şekilde yapacağından hiç birimizin en ufak bir şüphesi yoktur. Ayrıca Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulumuz için; İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfımız arasında yapılan protokollerin nihayete ulaştığını müjdelemek istiyorum. Yüce Rabbimin izni ve sizlerin de desteği ile inşallah bina üzerindeki gerekli fiziksel altyapı çalışmalarını da en kısa sürede tamamlayıp Türk Milli Eğitim camiasına yeni bir okul daha kazandırmış olacağız.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği, içerisinde çok özel hikayeler, eşsiz sadakat duygusu, devlet ve millet aşkı ile köklü gelenekler barındıran zengin bir tarihe sahiptir. Doğal olarak Bindokuzyüzlü yılların başından günümüze kadar Kestanepazarı uzun tarihi boyunca birçok değişim de geçirmiş bulunmaktadır. Bu değişimlerin ışığında,  Kestanepazarı’nın en güçlü yanlarından bir tanesinin de milli ve manevi değerlerden ayrılmadan çağın ihtiyaçları doğrultusunda değişime adapte olarak gelişimini sürdürebilmesidir.

Kestanepazarı’nın vatana ve millete hizmetini artırabilmek için sürekli gelişimi hedefleyen misyonu doğrultusunda 1945 yılında resmiyet kazanan Öğrenci Yetiştirme Derneği de modern Türkiye’nin her zaman en gelişmiş ve en büyük “Hafızlık Eğitim” kurumlarından biri olmuştur.

En iyi talebelerin derneğimizi tercih etmesi için sarfettiğimiz çabanın karşılığı olarak Türkiye’nin dört bir yanından talebe ve velileri, Kestanepazarı Ailesine katılmıştır. Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfımız, İzmir İmam Hatip Lisesi’nin hemen altında bulunan ve özel bir kurumun kiracı olarak bulunduğu binanın kira kontratını uzatmayıp, Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu yapılması için kullanım hakkını yapılan protokolle Milli Eğitim Bakanlığı’na devretti. Söz konusu binada daha sağlıklı ve iyi bir eğitim verilebilmesi için MEB’in isteği doğrultusunda gerekli fiziksel çalışmalar tamamlandıktan sonra şu an D Blok’ta bulunan Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu inşallah yeni binasına geçecektir. Bu sayede milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı daha fazla öğrenci yetişmesi için bugüne kadar sarfettiğimiz çabanın karşılığını almış olacağız hem de Kestanepazarı’na küçük yaşta giren tüm talebelerin istemeleri halinde Hatay’daki bu güzel yerleşkemizden hiç çıkmadan ortaokul, lise ve üniversite eğitimlerini tamamlamalarını sağlama imkanımız olacak.

Sevgili kardeşlerim

Hiçbir menfaat beklemeden Allah rızası için çıktığımız bu yolda bizim için elde edilebilecek en büyük ödül öğrencilerimizin başarısı ve mutluluğudur. Unutmayalım ki tüm bu başarılar da siz değerli üyelerimiz, bağışçılarımız, eğitim-öğretim görevlilerimiz ve öğrenci ile velilerimizin çabaları sayesinde elde edilmektedir. Kestanepazarı Kur’an yolunda yürüyen herkesin sahip çıkması gereken ülkemizin en nadide kurumlarından biridir. Cep telefonlarınızdan 4672’ye mesaj göndererek bağışta bulunabileceğiniz gibi internet sitemiz üzerinden de online bağış yapabilir, banka hesap numaralarımız aracaılığıyla destek olabilir, kurumlarımıza gelerek makbuz karşılığında maddi veya ayni yardımda bulunabilirsiniz.

İzmir Kestanepazarı’nda el birliğiyle sürdürdüğümüz bu güzide Kur’an hizmetinin artarak ülkemize yayılmasının ve ülke sınırlarını aşarak dünyaya yayılmasını ve tüm insanlığa ulaşmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.