Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Mezunlarımızdan Prof. Dr. Hasan Çelikkaya Cumhurbaşkanlığı Öğretmenler Günü Resepsiyonuna Katıldı

1959-1964 yılları arasında Kestanepazarı’nda eğitim görmüş olan, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Sosyolojisi Anabilim Dalı Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Çelikkaya, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen resepsiyona katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden öğretmeni olan Çelikkaya, 29 Mayıs 2014’te Kestanepazarı’na gerçekleştirdiği ziyaretinde de Cumhurbaşkanımızın öğrenciliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı zamanındaki anılarını öğrencilerimiz ve yöneticilerimizle gerçekleştirdiği sohbet esnasında paylaşmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmişten bugüne kendisini her zaman saygı ve hürmetle karşıladığını anlatan Çelikkaya; Kestanepazarı’nın, böylesine güzel nesillerin yetişmesine katkısının olmasının büyük mutluluk olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Öğretmenleri Ağırladı

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 81 ilden gelen öğretmenlerle Cumhurbaşkanlığı Saray’ındaki resepsiyonda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğretmenliğin tarih boyunca mücadele ve sabırla anılan bir meslek olduğunu kaydederek, “Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye’sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız sizlerin ellerinde şekillenecek. Bu memleketi, milleti ve milli iradeyi sahiplenecek gençlerle geleceğimiz her zamankinden daha aydınlık olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bölgelerinde başarılı, 81 ilden gelen 204 öğretmen ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki resepsiyonda bir araya geldi. Resepsiyonda yaptığı konuşmada hem şahsi hem de millet adına öğretmenlere şükranlarını sunarak ve minnet duygularını aktararak başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığının organizasyonuyla görevi başında şehit olan öğretmenler için 1001 hatm-i şerif indirildiğini ve dualarının da yapıldığını belirterek şehit olan, afet ve kazalarda yaşamını yitiren öğretmenleri yâd ettiğini dile getirdi.

Davetliler arasında, 81 ilden gelen öğretmenlerin yanı sıra Suudi Arabistan, Almanya ve Tunus’ta görev yapan Türk öğretmenleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öğretmenleri olan (Kestanepazarı Mezunu) Prof. Dr. Hasan Çelikkaya, Yaşar Fersahoğlu, M. Celalettin Dayınlarlı, Ahmet Kahraman, Hasan Küçük, Selahattin Kaya, Yusuf Karaca ve Semra Ünal Acar’da yer aldılar.

Mezunlarımızdan Prof. Dr. Hasan Çelikkaya Cumhurbaşkanlığı Öğretmenler Günü Resepsiyona Katıldı
Mezunlarımızdan Prof. Dr. Hasan Çelikkaya Cumhurbaşkanlığı Öğretmenler Günü Resepsiyona Katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Öğretmenleriyle Birlikte
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Öğretmenleriyle Birlikte
Hasan Çelikkaya
Prof. Dr. Hasan Çelikkaya

Prof. Dr. Hasan Çelikkaya Kimdir?

Isparta Atabey İlçesi doğumlu olup İlkokulunu Atabey’de, Hafızlığını da yine Atabey Merkez Kur’an Kursunda bitirdi. 15 Ağustos 1959’dan itibaren 1964’e kadar Kestanepazarı’nda kaldı. 1964’te İzmir İmam Hatip Okulunu; 1968’de İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünü; 1971’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünü bitirdi. 1969 – 1983 yıllarında İstanbul İmam Hatip Lisesinde meslek Dersleri ve Felsefe Grubu Öğretmenliği yaptı. Bu esnada Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Sosyolojisi Bölümünden “Ayetlerin İniş Sebepleri ve Sonuçları” üzerine Doktora çalışması yaptı ve 1982’de bu çalışmayı başarıyla bitirerek 1982’de ” İlahiyat Doktoru” unvanını aldı. 1983 yılı Marmara Üniversitesi. Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. 2005 yılında (Eğitim Sosyolojisi alanında) Profesör oldu. 25 Mayıs 2009’da yaş haddinden emekli oldu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif